PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ukyc elementy main menu? Prosze o pomoc!



Misiek23
25-02-2006, 18:10
Witam wszystkich serdecznie!
Mam problem dziwnej natury. Chciałbym zrobić tak żeby po zalogowaniu zniknely mi 2 elementy z main menu np.
mam
Stron główna
Kontakt
Forum
Linki
Aktualizacje
a chciałbym, żeby po zalogowaniu
było tak
Kontakt
Forum
Linki
Żeby pierwszy i ostatni element w menu zniknął, wszystkie elementy są komponentami nie linkami. W osotateczności mogło by wogule zniknąć całe main menu po zalogowaniu się. Wiem, że można tylko zmienić widoczność poszczególnych menu na określonej stronie (komponencie) ale jak zmodyfikować menu po zalogowaniu się, od rana dręczy mnie ten problem i już dostaję kociego rozumu heheh
Czy ktoś może mi pomóc w tej sprawie? :)
Dzięki z góry!

Gregh
25-02-2006, 19:48
Nie jestem pewien czy w ta stronę się da. Bo Register jest wyższy niż podstawowy.

Misiek23
25-02-2006, 20:36
w sumie to nie da sie tego ustawic za pomoca konfiguracji w panelu admina, trzeba by bylo pogrzebac w skryptach, tylko gdzie i jak??? Chyba dam sobie z tym spokuj ale dobrze by bylo zeby ktos wymyslil taki modul bo pewnie nie jednj osobie by sie przydal. Zwlaszcza wyadje mi sie przy wykorzystywaniu jooml do tworzenia jakis platnych serwisow gdzie wszystkie prewievy czy cos w tym stylu znikaja w menu. Pozdrawiam!

Gregh
25-02-2006, 20:54
Jak ci na tym zależy to wrzuć previews jako ostatnie w danym menu - a wcześniejsze będą dla register. Wtedy zrzuci ci po zarejestrowaniu na sam dół.

Jak się zalogują - to zbnacza najpierw te ważniejsze.

Wiem że to półśrodek, ale częściowo może ci pomóc.

Misiek23
25-02-2006, 21:17
Dzięki za podpowiedz! Mimo wszycho problem nei zostal rozwiazany hheeh Wogule wzycho inaczej zrobie, musze przemozdzyc ta kwestie:)

Misiek23
25-02-2006, 22:25
Juz mam i to jest rada dla wszystkich!!!!!

Nalzey w pliku mod_login dokonac modyfikacji w okregu


<?php echo _NO_ACCOUNT; ?>
<a href="<?php echo sefRelToAbs( 'index.php?option=com_registration&amp;task=register' ); ?>">
<?php echo _CREATE_ACCOUNT; ?></a>
chdzi o to, ze jak sie zarejestujesz zniknie po zalogowoniu caly ciag pojdzie echo ze jestes zalogowany! wiec w tym obrebie mozna sobie dodawac linki oraz tabele, ktore znikna po zalogowaniu. Szkoda ze w oklicy main menu sie nie da ale zawsze to cos!

zwiastun
25-02-2006, 22:27
Chyba dam sobie z tym spokuj ale dobrze by bylo zeby ktos wymyslil taki modul bo pewnie nie jednj osobie by sie przydal.

No to daj sobie spokÓj i nie wymyślaj!
Menu to moduł. Moduły możesz sobie umieszczać na dowolnych stronach.
Stwórz sobie kopie menu głównego, usuń czego Ci nie trzeba i umieść na tych stronach, na których ma być.

Wcześniej poruszaj trochę głową, bo jesli coś jest w menu głównym, to to jest MENU GŁÓWNE i powinno być takie same dla zarejestrowanych, jak i niezarejestrowanych.
Jak nie ma być elementem menu głównego, to umieść w odrębnym module.

Misiek23
25-02-2006, 22:45
no niby tak i owiele prosciej ale mainmenu pocztakowe ma miec uprawnienia public, wiec tak czy siak zostanie mi po zalogowaniu choc bym zrobil jego tysiac kopii z juz usunietymi elementami i z uprawnieniami register!
I wyskoczy mi odrebny modul bez tych elementow a stary modol mainmenu z uprawnieniami public zostanie heheh my chyba mowimy troche o czyms innym!
To co napisalem na gorze jest rozwiazaniem, w prawdzie nie usuwa elementow mainmunu ale okreslone tabele, linki iitd. znikaja po zalogowaniu sie na wszystkich stronach!