PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy po zmianie wersji PHP



ukasi
12-06-2007, 00:07
Trochę wstępu: Od dłuższego czasu czytam forum i staram się walczyć z instalacją i administracją joomla 1.0.11+Admin-pl. Już wiem, że mój hosting (strefa.pl) nie należy do preferowanych, jednak z trudem ale udało mi się zainstalować joomlę i postawić stronę mimo braku wymaganych parametrów (php i registrer globals). Niedawno BOK strefa.pl na moje życzenie (rada z forum) podwyższył wersję php do 4.3.10 i ustawił register globals na off - i od tego momentu zaczęły się problemy. Przestała się wyświetlać strona główna jak i strona logowania administratora. Usunąłem wszystko z serwera, wyczyściłem bazę (kolejna rada) i zacząłem instalować od początku. Niestety instalacja zatrzymuje się po pierwszym kroku (przy install2.php) - wyświetla się pusta strona.
Proszę o radę gdzie może tkwić problem.

Sova
12-06-2007, 02:14
Jak konfiguracja jest prawidłowa - to na początek i po kolei sprawdzić, czy wszystkie pliki przeniesione zostały na serwer, czy nazw plików lub katalogów nie pozmieniało (częsty przypadek w pracy z TotalCommanderem), czy prawa dostępu (CHMOD) są właściwe...

ukasi
12-06-2007, 10:41
Ustawnienia serwera są takie jak zalecane poza jednym wyjątkiem:
short_open_tag -ON. Wszystkie pliki przegrane na serwer nazwy OK, uprawnienia 755 dla katalogów, 644 dla plików, 700 dla php. Problemy się zaczęły po zmianie wersji php.
Czy BOK strefa.pl mógł coś nawalić? Przy poprzednich ustawieniach zainstalowało się i działało jako-tako, a teraz nic. Próbowałem zainstalować joomlaPE 1.0.12 i ten sam problem, staje w trakcie instalacji przy install2.php - wyświetla się pusta strona.

Czekam na wszelkie rady - wyprubuję wszystko. (Głupio prosić admina o powrót do starej wersji php)

alegorn
12-06-2007, 11:01
zainstaluj sobie lokalnie DOKLADNIE taka sama wersje php, i sprawdz instalacje moze dojdziesz do czegos... trudno powiedziec cos wiecej bez sprawdzania...

wlacz raportowanie bledow

// Report all PHP errors (bitwise 63 may be used in PHP 3)
error_reporting(E_ALL);

// Same as error_reporting(E_ALL);
ini_set('error_reporting', E_ALL);

skoro przerywa dzialanie - to musi, a przynajmniej powinien byc, jakis komunikat :)

nibybiel
17-06-2007, 09:38
Mam dokładnie to samo. Ze szczegółami. Jedynie przy instalacji, gdy zaznaczę "wgraj przykładowe dane" - kolejna strona się nie wyświtla; gdy zaś tego nie zaznaczę - instalacja kończy się prawidłowo, ale indexy się nie wyświetlają. Wygląda na to, że wina jest po stronie strefy i molestuję ich o sprawdzenie. Obiecali wyjaśnić sprawę w poniedziałek.
Swoją drogą znalazłam na forum, że komuś administrator serwera podał w takim przypadku raport o błędach w działaniu php. Niestety nie wiem jak mam to sama ( i czy mogę ) sprawdzić. Sprawdziłam przez validator.w3.org i otrzymałam odpowiedź :
Sorry, I am unable to validate this document because its content type is text/plain, which is not currently supported by this service.

ukasi
20-06-2007, 13:22
Wracam do tematu z nowymi informacjami.
Po kilku dniach ciszy BOK odezwał się z tekstem, że na serwerze jest wszystko OK. Spóbowałem zainstalować joomlę i poszło bez najmniejszych problemów (wielka radość). Pracowałem w administratorze pół dnia bez problemu i nagle znowu to samo, nie mogę wyświetlić strony głównej ani strony logowania (puste strony). W międzyczasie wgrałem do katalogu images własny podkatalog-jeśli to może mieć jakiekolwiek znaczenie. Zmieniałem też czas trwania sesji. Czy to może w jakikolwiek sposób wpływać na wyświetlanie stron? Szczerze mówiąć temat joomla coraz mniej mi się podoba. Proszę o rady i komentarze.

nibybiel
20-06-2007, 13:44
Problem jest ewidentnie z Interią, a nie z Joomlą, BOK po kilku telefonach naprawił coś tam i wszystko działało prze 1,5 dnia, potem zapsuło się ponownie z tym samym efektem. Czyli znowu mam to samo. Ja dla odmiany przełączyłam templatke na inną i też nie powinno to być problemem. Po kolejnym telefonie usłyszałam, że "trwają prace w dziale technicznym"i i dzisiaj naprawią i będzie już stabilnie. Gdyby mogli na coś zwalić, to by zwalili, biorą jednak winę na siebie... zobaczymy, może faktycznie naprawią....

ukasi
28-06-2007, 07:23
Mam nadzieję że to koniec wątku.

Problem był oczywiście po stronie serwera. 27.06.2007 został (mam nadzieję) trwale naprawiony. Po datach postów sami możecie ocenić czas reakcji BOK na strefa.pl. Dla zabezpieczenia testuję już joomlę u konkurecji - brak problemów, szybkość nieporównywalna za podobną cenę. Jak tak będzie do końca testów to się przesiądę.

Jeszcze raz dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Sova
30-06-2007, 00:17
Szczerze mówiąć temat joomla coraz mniej mi się podoba....
Czasem nie warto wysnuwać zbyt pochopnych wniosków :)