PDA

Zobacz pełną wersję : Dane meta



sunnyhill
25-02-2006, 21:22
Gdzie moge edytowac dane meta w joomli 1.0.7. Chodzi mi dokladnie dane autora strony i gdzie moge zmienic sciezke ikonky serwisu. Chodzi mi w jakich plikacha mam pogmerac.

frodo2000
25-02-2006, 21:31
Za wyświetlanie Meta tagów jest odpowiedzialna funkcja MosShowHead w pliku /includes/frontend.php

sunnyhill
26-02-2006, 13:34
Oki znalazlem ten text

function mosShowHead() {
global $database, $option, $my, $mainframe, $_VERSION;
global $mosConfig_MetaDesc, $mosConfig_MetaKeys, $mosConfig_live_site, $mosConfig_sef, $mosConfig_absolute_path, $mosConfig_sitename, $mosConfig_favicon;
$task = mosGetParam( $_REQUEST, 'task', '' );
if ($my->id || $mainframe->get( 'joomlaJavascript' )) {
?>
<script language="JavaScript" src="<?php echo $mosConfig_live_site;?>/includes/js/joomla.javascript.js" type="text/javascript"></script>
<?php
}
$mainframe->appendMetaTag( 'description', $mosConfig_MetaDesc );
$mainframe->appendMetaTag( 'keywords', $mosConfig_MetaKeys );
$mainframe->addMetaTag( 'Generator', $_VERSION->PRODUCT . " - " . $_VERSION->COPYRIGHT);
$mainframe->addMetaTag( 'robots', 'index, follow' );
echo $mainframe->getHead();

if ( isset($mosConfig_sef) && $mosConfig_sef ) {
echo "<base href=\"$mosConfig_live_site/\" />\r\n";
}


Moja umiejetnosc z php jest dosc podstawowa o ile sie orietuje musze wrzucic w kod miej wiecej taki text
$mainframe->appendMetaTag( 'Author', $mosConfig_MetaKeys );
Dajcie znac czy dobrze. Przyjmijmy ze dobrze, teraz w jakim pliku i jakie odwolanie mam zrobic zeby wyswietlal sie metatagach konkretny autror stronki(gzie wpisac autora strony).

frodo2000
26-02-2006, 13:51
Moja umiejetnosc z php jest dosc podstawowa o ile sie orietuje musze wrzucic w kod miej wiecej taki text
$mainframe->appendMetaTag( 'Author', $mosConfig_MetaKeys );
Dajcie znac czy dobrze. Przyjmijmy ze dobrze, teraz w jakim pliku i jakie odwolanie mam zrobic zeby wyswietlal sie metatagach konkretny autror stronki(gzie wpisac autora strony).
Dodaj $mainframe->appendMetaTag('Author', $mosConfig_MetaAuthor);
Teraz w pliku configuration.php stwórz nową zmienną $mosConfig_MetaAuthor

Drobna uwaga: W konfiguracji serwisu (menu administratora) w zakładce Metadane należy wtedy wyłączyć opcję Autor w metadanych (pokazuje ona autora danego artykułu). Za tą opcję odpowiada prawdopodbnie funkcja getHead() w pliku joomla.php, ale nie jestem pewien

livio
26-02-2006, 16:16
A ikonkę zmienisz w konfiguracji Joomla!, lecz obrazek musi być w katalogu /images.

sunnyhill
26-02-2006, 16:51
Zrobilem tak jak mi napisno i mam i niedziala mi w kodzie zrodlowym wyglada to tak <meta name="Author" content="" /> Z ta ikonka nadal cos nie tak podmienilem ta ikonke nie dzialalo zmienilem scieszke na <link rel="shortcut icon" href="<link rel="shortcut icon" href="http://sunnyhill.ovh.org/images/moje/favicon.ico" />" /> po odpaleniu tego linka widac moja ikonke ale nie widac ikonki na stronie, tylko widac ikonke standardowa. Ma ktos jakis pomysl?

livio
26-02-2006, 16:54
Nie w images/moje, tylko w images/ wrzuć plik .ico, a jego nazwę wpisz w konf.

sunnyhill
26-02-2006, 17:05
Zrobilem tak i nadal nie dziala. Jak to wogole mozliwe ze wyswietla mi sie stara ikonka skoro ja wywalilem?

livio
26-02-2006, 17:11
Jeśli wrzuciłeś plik ikonka.ico, w konf. zmień z favicon.ico na ikonka.ico.
Ale zamień plik favicon.ico na inny.
PS: Wyczyśc cache.

sunnyhill
26-02-2006, 17:26
nadal nie dziala

livio
26-02-2006, 17:31
Ja mam inną ikonkę na Twojej stronie.
Wyczyść cache.

zwiastun
26-02-2006, 17:44
A właściwie, to o co tu chodzi i po co?
Może by wybitni koledzy informatycy przestali mieszać ludziom w głowach tam, gdzie mieszać nie potrzeba.
W konfoguracji globalnej Joomla można zdecydować, czy ma być wyświetlana dynamicznie nazwa autora artykułu. Jeśli ktoś chce, żeby była tylko nazwa autora serwisu, należy wyłączyć tę opcję, a w pliku index.php szablonu wpisać odpowiedni znacznik z imieniem, nazwiskiem i wszystkimi tytułami naukowymi i nienaukowymi Autora serwisu, jeśli taka wola.

Cała filozofia. Bez mieszania w skryptach, zwłaszcza bez zrozumienia, o co w nich chodzi.