PDA

Zobacz pełną wersję : Scroll dla body



Krzyfn
12-06-2007, 18:39
Witam, chcę zrobić wolnostojącą stronę z przewijaną treścią. link:
http://brbr.ovh.org/joomlaPE/
Obrazek ma być cały czas w tym samym miejscu, zaś środek przewijany. Co robić ? ^^. (próbowałem dopisać w stylach 'overflow: scroll', ale nic nie dało.
Btw. chciałbym jeszcze zrobić coś takiego, że przy kliknięciu na link obrazek by się zmieniał, ale nie dowolnie tylko każdemu linkowi odpowiada jeden określony obrazek.
Pozdrawiam.

Viking
13-06-2007, 02:02
dla elementu zawierającego to co ma sie przewijać musisz dać nie tylko własność overflow z własnością scroll a nawet lepiej auto ale musisz też określić jego wysokość żeby przeglądarka wiedziała jak duże ma być przewijane okno.

Krzyfn
13-06-2007, 17:12
Jeśli chodzi o body, to odnosi się do strony jako całości, a nie mogę znaleźć funkcji odpowiadającej za okienko. Po prostu wychodzi na to, że nie wiem która zmienna za to odpowiada (próbowałem prawie wszystkich ^^).
W zał. oryginalny css. Nie wstawiałem tutaj, żeby nie robić bałaganu

http://www.gdynia.mm.pl/~krzyfn/template_css.css

btw. dodawałem
overflow : auto;
height : 500px;
i czasem nawet-
width : 400px;

Jeśli chodzi o zmienne obrazki, to jest sens instalować ileś razy moduł 'random image' za każdym razem z inną nazwą i robić ileś folderów, gdzie każdy miałby po jednym zdjęciu, żeby w ten sposób dojść do wyświetlania link->obrazek ? Czy ma ktoś bardziej profesjonalny pomysł ? :P.

Viking
14-06-2007, 08:56
przypomnienie: jedno pytanie - jeden wątek (w odpowiednim forum)

PS
Zanim zaczniesz coś na własna rękę zmieniać w szablonie warto zapoznać sie z tym jak jest zbudowany i z jakich klocków: pomoc.joomla.pl, kurs html, kurs css.

Krzyfn
15-06-2007, 00:04
Przeczytałem to wszystko. Paska jak nie ma, tak nie było.

table.content{
width : 100%;
padding : 0px;
border-collapse : collapse;
border-spacing : 0px;
margin-bottom : 10px;
height : 440px;
overflow : auto;
overflow-x : hidden;
}
table.contentpane {
width : 100%;
padding : 5px;
border-spacing : 0px;
margin-bottom : 5px;
height : 440px;
overflow : auto;
overflow-x : hidden;
}
}
table.contentpaneopen {
width : 100%;
padding-left : 5px;
padding-right : 5px;
border-spacing : 0px;
margin-bottom : 5px;
height : 440px;
overflow : auto;
overflow-x : hidden;

Jeszcze jakieś sugestie ?