PDA

Zobacz pełną wersję : błąd pobierania z Okna DOCMan - Dokumenty w Panelu Administracyjnym



alex51
13-06-2007, 09:55
Wspomniany w tytule błąd pojawił się po uaktualnieniu wersji Joomla do 1.0.11, w poprzednio używanej 1.0.8 nie miał miejsca.
Problem polega na tym, że nie można pobrać pliku z okna Docman - Dokumenty.
Dla przykładu załączam obrazek z obecnym wyglądem ekranu:
http://wisniowiecki.pl/nuty/pobieranie_screen.JPG
Dotychczas w poprzedniej wersji Joomla klikając na nazwę dokumentu, na obrazku: harcerskikrzyz.pdf link przenosił od razu do okna pobierania w którym zaznaczałem opcję zapisz i miałem plik skopiowany.
W wersji 1.0.11 nie jest to możliwe, gdyż za każdym razem zamiast wybranego pliku w oknie kopiowania jest taka sama nazwa index2.php, zamiast nazwy kopiowanego pliku. Zauważyłem, ze inny jest teraz link, widoczny na załączonym obrazku na samym dole, w końcówce poprzednio było: download&gid=, a tutaj jest:download&bid=.
Niestety nie wiem jak to naprawić, dlatego proszę o pomoc.

alex51
18-06-2007, 12:21
Ponieważ nie doczekałem się odpowiedzi, pozwolę sobie napisać do czego w tzw. "międzyczasie" doszedłem samodzielnie próbując rozwiązać w/w problem. Zacząłem przeszukiwać wszystkie skrypty DOCMana pod kątem występowania w nich fragmentu "bid". Okazało się, że tak jak podejrzewałem jest to błąd w 2 plikach umiejscowionych w katalogu administrator/components/com_docman/includes/documents.php i documents.html.php
Po zmianie znalezionych tam fragmentów kodu "bid" na "gid" komponent zaczął działać zgodnie z oczekiwaniami. Mam nadzieję, ze na dłużej.