PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebuje pomocy ;-)



penta
13-06-2007, 13:13
Hey

Mam taki nietypowy problem oraz pytanie do Was. Bede wdzieczny naprawde za kazda pomoc. Korzystam z Joomli 1.0.x.

Mam 2 serwisy na identycznej wersji Joomli, na tym samym serwerze, na dwoch roznych bazach danych. Nie ukrywam ze chcialbym aby 2 czesci serwisu byly wspolne (chodzi o userow, jeden dzial contentu) ale z uwagi na brak znajomosci PHP+MySQL nie jestem w stanie wykombinowac sobie sam rozwiazania. Co chce osiagnac... hmm no nie chce chyba zbyt duzo, chcialbym poprostu aby nie zaleznie na ktorym serwisie user sie zarejestruje zeby automatycznie tworzylo mi sie konto rowniez na tym drugim. (podkreslam wlasciwa czesc tego co chcialbym osiagnac).

Mysle ze do tego celu trzeba by przerobic Login i funkcje Register tak aby zalozylo konto raz na serwisie na ktorym sie znajduje w danym momencie, a potem zeby polaczyl sie z druga baza powtarzajac te same dane tam. Dobrze byloby gdyby odbywalo sie to przy jednej akcji uzytkownika, bez dodatkowych klikow, czy komplikacji dla usera. Istotnym moze tez byc fakt ze korzystam z Community Buildera a tym samym z dolaczonego do niego modulu logowania.

Z gory wielkie dzieki!

nexus246
13-06-2007, 13:35
Bez znajomości sobie nie poradzisz.

penta
13-06-2007, 13:45
No dziekuje ale tyle to akurat wiem. Jakbym potrafil to nie pytalbym glupio na forum :)

Moze ktos kiedys robil juz cos podobnego ?

ps. nie znam sie na tym ale czy to co potrzebuje zrobic wymaga az takiej filozofii ? Patrzac na to lopatologicznie to nie wydaje mi sie, patrzac na to jako czlowiek na codzien zajmujacy sie VB rowniez takie odnosze wrazenie (tak tak, wiem ze to nie to samo co PHP).