PDA

Zobacz pełną wersję : Polonizacja 1.5 beta2



decrevi
13-06-2007, 14:32
Witam
To mój pierwszy post na tym forum, wiec proszę o wyrozumiałość. Do tego jestem prosty humanista, więc wszelkie chmody itp to dla mnie czarna magia ;) A mam ważne pytanie i uprzejmą prośbę o pomoc ( taką łopatologiczną - bez odsyłania do całkowicie anglojęzycznych turtoriali ) - jak spolonizować joomlę 1.5beta2 ???
liczę na pomoc i pozdrawiam
Staszek

zwiastun
14-06-2007, 08:06
Spolonizuj coś innego, jeśli masz czas i możliwości. Polonizacja Joomla 1.5 ukaże się w odpowiednim czasie

decrevi
14-06-2007, 10:22
Spolonizuj coś innego, jeśli masz czas i możliwości. Polonizacja Joomla 1.5 ukaże się w odpowiednim czasie

No tak... nie chcę być niegrzeczny, ale czy Twoja odpowiedź na moje pytanie o to co powinienem zrobić (ściągnąć, zainstalować) i w jaki sposób to zrobić, by program "rozmawiał" ze mną moim ojczystym języku (zarówno ftronted jak część administracyjna - z instalatorem sobie poradziłem, bo są dostępne pliki), właśnie czy Twoja odpowiedź nie zakrawa na żart - przynajmniej przy poradzie polonizowania czegoś innego ?
Nieoceniona wartość informacji na temat polonizacji joomli 1.5 ... we "odpowiednim czasie" jakoś wskazuje mi na folwarczne maniery. Zorientowałem się, żre masz spore zasługi dla polskiej społeczności joomli poprzez wkład swojej pracy, ale nic nie usprawiedliwia Twojego zachowania. Jeśli odczuwasz nieodpartą potrzebę pajacowania i cwaniakowania - to wybacz, ale źle wybrałeś obiekt zainteresowania.
A na przyszłość życzę Ci:
rozsądku, lepszego humoru, szacunku dla innych.

pozdrawiam

zwiastun
14-06-2007, 19:05
Czy napisałem coś obraźliwego?
Mimo zastrzeżenia, jakie czynisz, grzecznością nie grzeszysz. Przejrzyj dział, w którym napisałeś swojego posta. Znajdziesz pełniejsze wyjaśnienia, czemu taka, a nie inna była moja odpowiedź.

A na przyszłość życzę Ci:
rozsądku, lepszego humoru, szacunku dla innych.

waland
28-06-2007, 23:08
Joomla! 1.5 wersje językowe przechowuje w katalogu "language" dla frontendu i w katalogu administrator/language dla panelu Admina. Wersje językowe przechowywane są w katalogach językowych o standardowych nazwach np. en-GB dla wersji angielskiej. Zgodnie z tą zasadą wersja polska powinna się znajdować w katalogu pl-PL. Każdy komponent przygotowany dla 1.5 powinien mieć swój własny plik .ini zawierający listę komunikatów w formacie: nazwa_stałej=treść_komunikatu. Zajrzyj do katalogu language/en-GB i zobacz ile jest tam plików .ini. Wersje polską uzyskasz jak przetłumaczysz zawarte w nich komunikaty na język polski i umieścisz je w katalogu pl-PL. (Pamiętaj aby nie wstawiać spacji przed i po znaku równości).

Aby 1.5 zobaczyło daną wersję językową konieczny jest jeszcze plik .xml o zdefiniowanej strukturze opisujący metadane wersji językowej. Dla wersji polskiej powinien to być plik pl-PL.xml

Poniżej definicja pliku, którą przygotowałem na własne potrzeby:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<!-- $Id: en-GB.xml 6273 2007-01-14 03:56:33Z eddiea $ -->
<metafile version="1.5" client="administrator">
<name>Polish(Polski)</name>
<version>1.5.0</version>
<creationDate>2005-10-06</creationDate>
<author>Joomla! Project</author>
<authorEmail>admin@joomla.org</authorEmail>
<authorUrl>www.joomla.org</authorUrl>
<copyright>(C) 2005 Open Source Matters. All rights reserved.</copyright>
<license>http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html GNU/GPL</license>
<description></description>
<metadata>
<name>Polish (Polski)</name>
<tag>pl-PL</tag>
<rtl>0</rtl>
<locale>pl, PL</locale>
<winCodePage>utf-8</winCodePage>
<backwardLang>polish</backwardLang>
</metadata>
<params />
</metafile>

Na próbę, przetłumacz jeden z plików .ini dla wybranego komponentu np. dla panelu Admina i wgraj go do kartoteki pl-PL. Nie zapomnij wgrać tam pliku .xml zawierającego powyższe instrukcje. Później wejdź do panelu Admina, uruchom language menagera i przestaw język domyślny na polski odpowiednio w zakładce Site dla frontendu i zakładce Administrator dla Admina.

Prawidłowo przygotowany komponent dla 1.5 w czasie swojego ładowania załaduje wersję językową zgodnie z ustawioną domyślną wersją językową.

Jak prawidłowo przygotować komponent i jakiej instrukcji frameworku Joomla! 1.5 użyć to już inna historia.

Życzę powodzenia i twórczej zabawy. :)

neroaquila
22-07-2007, 20:03
A czy ktoś jest w stanie powiedzieć kiedy się może ukazać polonizacja do opublikowanej w serwisie wersji RC?

RMN
25-07-2007, 12:57
heh no właśnie? jest już jakiś termin wypuszczenia polonizacji do 1.5RC? Może mógłbym jakoś pomóc przy testowaniu? Pozdrawiam