PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić dodawanie artykułów z poziomu użytkownika...



Christo Dimitrow
13-06-2007, 21:24
Zaczynam przygodę z Joomla, więc nie bijcie... :)
W dokumentacji wyczytałem, że user o odpowiednich prawach może dodawać artykułu z poziomu frontend'u Joomli
jednak poza stwierdzeniem, że się to da zrobić nie mogę znależć informacji jak...
doczytałem tylko, że user musi mieć uprawnienia Author
oraz wzmiankę o linku wywołującym dodawanie
jednak zupełnie żadnych konkretów
możecie mi wskazać gdzie to może być, lub oświecić mnie jak?

zwiastun
14-06-2007, 07:05
Załóże usera z prawami autora, zaloguj się od frontu i zobaczysz.

Christo Dimitrow
14-06-2007, 13:06
No dobra, moja wina ukryłem menu użytkownika, teraz już mam dostęp do tegom menu, jednak nadal w kategoriach do dodawania nie mam sekcji którą chcę...
User ma Author
Sekcja jest public...
Kategoria w sekcji jest public
co jest źle?

markooff
14-06-2007, 15:17
Nie jestem pewien (znam dosc niezle mambo ale dopiero troszke joomle ) W mambo byl taki myk :) ze nalezalo stworzyc nowa pozycje w menu uzytkownika Z USTAWIONYM POPRAWNIE NUMEREM SEKCJI w ktorej ma sie znalezc artykul. Byc moze tak samo jest w Joomli ...

Pozdrawiam

magdaa
14-06-2007, 21:17
jeśli nie satysfakcjonuje Ciebie to, co oferuje joomla w standardzie - to skorzystaj z zewnętrznych dodatków, które oferują takie usługi. Była mowa o tym na forum. Więc warto korzystać z szukajki :) Dla naprowadzenia podam jeden przykład, znajdujący się na przykład tutaj (http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_remository/Itemid,15/func,fileinfo/id,139/)

trytyt
03-12-2007, 02:05
Warning: xml_parser_create() [function.xml-parser-create]: unsupported source encoding "ISO-8859-2"

u mnie nie smiga i chyba niebedzie pewnie dlatego ze wybralem przerobiona joomle ta w wersji utf8 jest jakis odpowiednik?