PDA

Zobacz pełną wersję : safe_mode - problem kolejny



AQQry
26-02-2006, 09:08
Witam,
zainstalowalem komponenty, przy safe_mod off ale admin ustawil poznij ta opcje na "On" ze wzgledu na bezpieczenstwo....
i tu jest znowu problem bo te mody mi teraz nie dzialaja :eek:
mody juz zainstalowane w joomli smigaja wiec czemu te nie dzilaja?
dodam ze na mambo wszystko chodzilo a teraz przesiadlem sie na joomle - czysta instalaja. i juz ten knf z wylonczonym safe_mode nie dzila ::confused:
macie jaksi pomysl?

i przy instalacji komponentow pojawil mi sie taki blad

Warning: file_get_contents(): SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 639 is not allowed to access /var/www/web4/html/strona/administrator/components/com_sef/sef.xml owned by uid 33 in /var/www/web4/html/strona/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1079

Warning: file_get_contents(/var/www/web4/html/strona/administrator/components/com_sef/sef.xml): failed to open stream: Success in /var/www/web4/html/strona/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1079

Warning: file_get_contents(): SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 639 is not allowed to access /var/www/web4/html/strona/administrator/components/com_rd_sitemap/rd_sitemap.xml owned by uid 33 in /var/www/web4/html/strona/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1079

Warning: file_get_contents(/var/www/web4/html/strona/administrator/components/com_rd_sitemap/rd_sitemap.xml): failed to open stream: Success in /var/www/web4/html/strona/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1079

stone
26-02-2006, 14:16
Pomysłu żadnego, wnioski jedynie takie że oczywiście jest to wina safe_mode, być może te komponenty przeszły jakies zmiany przy przejsciu na joomla co teraz daje błędy.
Wiem że to Cię nie pocieszy, ale bym proponował zmianę serwera.

AQQry
26-02-2006, 21:39
Sprawa wyglada ze wczesniej tez mialem joomle z tym ze updatowana z mambo...

i jak pisalem dzialaly komponenty bez safe_mode... a teraz nie,... jest to dosc dziwne bo komponety wgrane dzialaja a te co ja wgrywam nie... a wsumie to jest to samo .... z mojego rozumowia...

ew. czy mzoe to byc wina jakies innej funkcji serwera?

stone
27-02-2006, 00:06
Zwiastun szepnął mi na ucho że może pomóc aktualizacja do 1.0.8 , z uwagi na zawarte tam poprawki. :)

AQQry
27-02-2006, 23:47
udalo mi sie rozwiazac ten problem w 1.0.7 ... knif byl w tym ze foldery byly tworzeone przez saf mode (user dla ftp www-data) przez co ja niemoglem kozystac z zawartosci tych folderow po wylonczeniu saf_mode i serwer tak samo.... wgralem na nowo te foldery z swojego kompa {wczesnije je sciagajac ;)} i dziala...
Pozdrawiam