PDA

Zobacz pełną wersję : Wersja JoomliPE 1.0.8a Beta



stone
26-02-2006, 22:58
Wersja do pobranie ze strony www.pe.joomlapl.com
Beta ponieważ nie jestem pewien jak sie zachowają dodatki w związku z nowym zarządzaniem sesjami przez Joomlę oraz z uwagi na fakt iż aktualizacja przetlumaczonego panelu admina nie zostala do konca sprawdzona. Na dniach postaram się to posprawdzać i dodtkowo uzupełnić o to co Zwiastun dołoży do standartowej instalki.

viper
27-02-2006, 01:00
Informacja dla wszystkich co chcą zainstalować wersje z forum phpBB


Tried obtaining data for a non-existent user

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'user_id' in 'where clause'

SELECT id AS user_id, password AS user_password, email AS user_email, u.* FROM jos_users u WHERE user_id = 62 AND user_id <> -1

Line : 169
File : functions.php

Błąd występuje przy instalacji z forum phpBB. Serwer xampp.
Logowanie przebiega pomyślnie na stronie, po przejściu do forum phpBB jesteśmy na nim zalogowani i po kliknięciu w linku na dole do profilu admina występuje cytowany błąd.
Skrypt szuka danych w tabeli jos_users. W tej tabeli są nieprawidłowe dane . Prawidłowe dane znajdują się w tabeli jos_users_backup.

Stone już pracuje nad tym błędem.

gal01
28-02-2006, 12:25
Witam

W apachu po instalacji z phpb2 nie można z panelu administratora dodawać użytkowników. Nie widać ich. Widac tylko uzytkowników, którzy się zarejestrowali przez stronę główną portalu.


Pozdrowienia
Tomek

stone
28-02-2006, 12:40
Integracja phpbb2 z założenia nie zezwala na dodawanie uzytkownikow z poziomu panelu administracyjnego Joomli, jedynie jest mozliwe dodawanie uzytkownikow poprzez formularz rejestracyjny. Ten typ tak ma:)

Natomiast co do samego phpbb2 czy wsytępuje u Ciebie ten błąd co podał Viper wyżej?

gal01
28-02-2006, 13:38
Ja mam ten bład:



tried obtaining data for a non-existent user

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'user_id' in 'where clause'

SELECT id AS user_id, password AS user_password, email AS user_email, u.* FROM jos_users u WHERE username = 'gal01' AND user_id <> -1

Line : 169
File : functions.php

gdy próbuję próbuję zarządzać użytkownikami, jak kliknę pokaż użytkownika

viper
28-02-2006, 17:01
To jest ten sama błąd co opisałem poprzednio , zobaczyć go mozna jeszcze w paru innych miejscach. Żle są zapisane tabele w bazie danych. Stone pracuje nad tą poprawką .
Pozdrawiam

stone
28-02-2006, 18:58
Witam. Mały błąd był w pliku komponentu o którym krzyczy komunikat
Poprawiony plik w załączeniu nalezy nadpisac do components/com_forum/includes
Paczka będzie uaktualniona w godzinach wieczornych bo mam teraz jeszcz z nia troszke do zrobienia

gal01
28-02-2006, 21:01
Włączyłem sobie na forum przy rejestracji aktywację via email. Dostaję taki komunikat:



Could not find email template file :: user_welcome_inactive



DEBUG MODE

Line : 111
File : emailer.php




Coś jest nie tak ze ścieżkami. Ten plik jest w katalogu językowym.


I jeszcze jedno. Przy pisaniu nowego postu, jak dam podgląd, pokazuje mi się temat postu i podpis, treści nie ma. Znika ona również z pola edycyjnego.

Pozdrowienia

stone
28-02-2006, 21:30
Co do komunikatu o błędzie brakuje pliku w tłumaczeniu:
./components/com_forum/language/lang_polish/email/user_welcome_inactive.tpl

Plik w załączeniu

Co do drugie błedu jest kolejny bład w komponencie, znany autorom i z informacji na ich forum pracują nad nim

norbi1977
01-03-2006, 11:00
jak bezbleśnie przejść z już zainstalowanej wersji 1.0.7PE z forum phpBB na nową?

stone
01-03-2006, 19:22
przugotuję odpowiedni patch, ale to moze troche zająć. Sądze że można się tego spodziewać gdzieś w weekend

livio
01-03-2006, 19:25
Jak miło.
Miałem problem z "Profilem" w phpBB, nie interesowałem się nim zbytnio.
Jak zawsze wchodzę tutaj, na forum, czytam temat i bum!
Żartowałem... Znalazłem po prostu rozwiązanie.

Dzięki Wam :).

gal01
02-03-2006, 22:04
Jeszcze jeden drobiażdżek zauważyłem. Jak się zaloguję (wszystko jedno przez moduł joomli czy przez forum phpbb) to przy wylogowywaniu przez menu użytkownika w joomli nie wylogowywuje z forum. Jest się wylogowanym z joomli a nie wylogowanym z forum.
Jak się wyloguję przez forum to wylogowuje mnie również z joomli.

To błąd, niedoróbka, czy tak ma być.

Pozdrowienia

snedy
03-03-2006, 09:45
Ja mam natomiast problem z galeria. Przy próbie stworzenie kategori system jakby sie zwiesza :| Po ponownym zalogowaniu sie do admina probie stworzenia kategori pojawia się błąd. Ten sam błąd pojawił sie na 2 innym serveze.

Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in /usr/home/liceum/elektronika/snedy/public_html/koszalin/administrator/components/com_ponygallery/admin.ponygallery.php1536

vj_
03-03-2006, 09:53
Ja mam natomiast problem z galeria. Przy próbie stworzenie kategori system jakby sie zwiesza :| Po ponownym zalogowaniu sie do admina probie stworzenia kategori pojawia się błąd. Ten sam błąd pojawił sie na 2 innym serveze.

Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in /usr/home/liceum/elektronika/snedy/public_html/koszalin/administrator/components/com_ponygallery/admin.ponygallery.php1536
No dobrze w zasadzie ujęte - cos jakby sie zawiesza :-)

Akurat ten problem nie jest zwiazany z oprogramowaniem galerii, tylko z tym jak masz skonfigurowany system linux, na ktorym stoi Twoja witryna, wiekszosc ludzi przychodzi z tym problemem na forum sadzac, ze wina tkwi w samym oprogramowaniu, ktore uzywaja - nic bardziej mylnego, akurat tutaj jest zadanie dla admina Twojego hostingu, napisz do niego grzecznie maila i popros o wyedytowaine takich linijek w pliku php.ini :

Plik powinien być tutaj /etc/php.ini i poczyń następujace zmiany (tzn, niech Ci to admin zrobi)



max_execution_time = 50 ( zmień ten parametr na 50 sekund, bo teraz masz tam wpisane 30 i to wlasnie powoduje ten drażliwy komunikat, ktory nie tyle sam w sobie jest drażliwy, co może brak możliwosci wykonywania pliku php, o ktory Ci chodzi - czyli galerii)

memory_limit = 16M (zmień ten parametr na 32M egabajty pamięci, bo teraz pewnie masz z 16 )

powodzenia

snedy
03-03-2006, 12:57
admin zmienil te parametry ale nie pomoglo :/

vj_
03-03-2006, 13:57
No i jaki masz teraz komunikat?

Edit: wez wstaw może jednak do skryptu cos takiego
set_time_limit(10000); to jest wydluzenie czasu wykonywania skryptu do 10000 sekund, wartosc możesz sobie zmieniać.

Edit2: Hmm, wiesz co: w tym przypadku to skrypt cos jest zle napisany ze on tak dlugo sie wykonuje,
moze jest jakas pelta ktora nigdy sie nie skonczy.

gron
24-04-2006, 15:18
Co do drugie błedu jest kolejny bład w komponencie, znany autorom i z informacji na ich forum pracują nad nim

Witam,

post dotyczył błędu z wyświetlaniem podglądu w phpBB zintegowanym z Mambo (Joomla). Nie znalazłem nigdzie żadnej poprawki. Czy została już opublikowana a jeżeli tak to gdzie? Będę wdzieczny za wskazówkę.

stone
24-04-2006, 19:30
Niestety nic nie wiem aby było to poprawione, ale jeszcze posprawdzam

gron
27-04-2006, 14:58
Pisałeś coś na temat forum pruducenta tej adaptacji phpBB. Możesz podać co to za forum?

stone
27-04-2006, 15:51
Strona www.joomlastuff.com

gron
28-04-2006, 10:39
Dzięki, doszukałem się.

W pliku components\com_forum\posting.php
linia 683 zawiera:
$message = ( !empty($HTTP_REQUEST['message']) ) ? htmlspecialchars(trim(stripslashes($HTTP_REQUEST['message']))) : '';

a powinna:
$message = ( !empty($HTTP_POST_VARS['message']) ) ? htmlspecialchars(trim(stripslashes($HTTP_POST_VARS['message']))) : ''
;;

U mnie pomogło.

stone
29-04-2006, 20:05
Dzięki za info, dodam to w wolnej chwili do paczki