PDA

Zobacz pełną wersję : Nie można wybrać sposobu zapłaty



kujin
19-06-2007, 23:12
Wykorzystuję Virtuemart do budowy sklepu z książkami. Podczas zamawiania nie wyświetla się wybór sposobu zapłaty, tylko opcja ta jest pusta. Wybrałem 4 przebieg procesu zakupu (opcja 4), wersja VirtueMart 1.0.10 stable [Plan-B]. Czy ktoś może spotkał się wcześniej z tym problemem? Może to jakiś błąd w skrypcie?

Zależy mi na czasie.

A oto screenshot: http://mcichon.webd.pl/pehape/p05/problem1.jpg

Aha, po kliknięciu na 'Potwierdź zamówienie' wyświetla się biała strona. Jak zrobić, żeby wyświetlało informacje z checkout.thankyou.php? W ogóle w jaki sposób ten skrypt przekazuje informacje tego typu?

Voldo77
25-06-2007, 15:51
Witam
Mam podobny problem co poprzednik. Tylko, że mi nie wyświetla się rodzaj wysyłki i nie mogę wybrać żadnego sposobu wysyłki przy składaniu zamówienia, a bez tego zamówienie nie może być zrealizowane. Dodałem spedytorów w panelu administratora, stawki wysyłkowe też i nic :(

Z góry dziękuję za pomoc.

mario_j
25-06-2007, 16:10
A oto screenshot: http://mcichon.webd.pl/pehape/p05/problem1.jpg


Zamówienie na kwotę 0zł - może to jest przyczyną braku możliwości wyboru sposobu zapłaty??

schleppel
23-09-2009, 13:09
Problem który zauważyłem może powodować pokazywanie się pustych stron m.in w krokach procesu zamówienia.

Otóż formularze w VM przekazują Itemid w polach hidden (metodą POST), natomiast metoda getActive() obiektu JMenu korzysta z Itemid pobieranego z adresu (GET). Jeżeli go nie znajdzie jako aktywną traktuje stronę główną.

Jeżeli więc korzystasz w Joomli z mod_rewrite, SEF albo masz w szablonie jakiś warunek na stronę główną, system może wyświetlić pustą stronę myśląc że to strona główna.

Hmm ciekawe czy ktoś zrozumiał co mam na myśli :) Zagmatwałem, a rozwiązanie jest proste:

Wystarczy w pliku
/components/com_virtuemart/virtuemart.php
na końcu pliku dopisać:

$menu = &JSite::getMenu();
$Itemid=JRequest::getVar('Itemid');
$menu->setActive($Itemid);