PDA

Zobacz pełną wersję : Z localhost na serwer



joomlania
27-02-2006, 05:16
Witam.
Jak mogę to co zobiłam na lokalny kompie wsadzić na serwer (płatny-wiec obsługuje mysql, php)? Powiem, ze na lokalnym serwerze (vertigo) zrobilam sobie to, co chcialam uzyskac; zmiana templatki, teksty, menu i inne. Spakowalam tez sobie baze danych. Na platnym serwerze zainstalowalam od zera joomle. No i teraz mam klopot, w jaki sposob zaimporotwac z dysku lokalnego pliki (i ktore) tak, aby moja praca nie poszla na marne... W panelu administrujacym baze, juz jedna jest a dodanie jest niemozliwe. Utknelam i nie wiem co mam zrobic, proszę pomóżcie.

zwiastun
27-02-2006, 13:52
W bazie wyczyścić tabele, przeslać do nich tylko dane.
I oczywiście tabele z danymi, których nie ma (np. koponentów) - trzeba odpowiednio przygotować zrzut starej bazy.
Pliki i katalogi przesłać na serwer w swoje miejsca.
W zasadzie cała filozofia, poza problemem przesłania bazy (żeby się zgadzało kodowanie)
No i ewentualną wcześniejszą poprawą ścieżek i adresów, jeśli gdzieś są bezwgzlędne ze starego serwera

joomlania
27-02-2006, 16:47
Wielkie dzięki za odpowiedź. Poszperałam jeszcze trochę na forum i znalazłam trochę inna metodę-zaimportowania wprost na serwer bazy danych. Przetestowalam to na razie na localhoscie i narazie wszystko jest w porządku. Czekam teraz na rozszerzenie uprawnien na phpadmin.