PDA

Zobacz pełną wersję : Konwersja phpBB 1.9 Przemo na SMF z JoomlaPE



Aleksander28
27-02-2006, 14:16
Zaczynam temat bo to dla mnie wazne :) a nei znalazlem prostego i szybkiego rozwiazania w necie.

Mam forum phpBB na 1.9 Przemo i mam nasz JoomlaPE (siodemke) ...
Probowalem sie przeniesc za pomoca standardowiego konwertera ale pisze mi ze mam zla wersje SMF ... macie inne narzedzie?

nie za bardzo usmiecha mi sie robic to recznie ...

offtopic: jest Jommla z z integrowanym IPB?

viper
27-02-2006, 17:41
Po pierwsze phpBB na 1.9 Przemo ma dotatki doinstalowane co moze wpłynąć na przebiek konwersji , najlepiej ich sie pozbyć . standartowy konwerter był testowany do wersji phpBB 2.0.7. Niewiem jak się zachowuje przy wersji smf1.1rc2. Zobacz ten temat 1.1 Converters (http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=38966.0) może tutaj znajdziesz rozwiązanie.
Pozdrawiam

vj_
27-02-2006, 19:36
A ja dorzuce od siebie, że nie ma zintegrowanej Joomli! z IPB, ponieważ jedno jest za friko, a drugie już nie :) Nie wiem także, czy integracja z wersja darmowa 1.3.1 miałby większy sens - bo nie jest wspierana już.

Aleksander28
27-02-2006, 20:10
To moze inaczej ... w sotatecznosci pozostane przy phpBB, jakie wg Was maja mozliwosci inne produkty: vBiuletin, SMF ... itp?

Serwis ktory prowadze jest duzy - wrecz bardzo...

viper
27-02-2006, 21:01
To moze inaczej ... w sotatecznosci pozostane przy phpBB, jakie wg Was maja mozliwosci inne produkty: vBiuletin, SMF ... itp?

Serwis ktory prowadze jest duzy - wrecz bardzo...
Napewno duży:eek: zobacz ten na SMF Red and White Kop Forum (http://www.redandwhitekop.com/forum/)
Total Topics: 67,135 Total Posts: 1,777,085 Total Members: 15,979
czas strony startowej Page created in 0.285 seconds with 7 queries.
średnio około 1000 użytkowników .
Każde forum jest dobre , wszystko zależy od administratora , jak bedziesz nim zażądzał tak będzie miał.
Integracje SMF i phpBB można zrobić co do vBiuletin to nie wiem bo sie nie interesowałem. Pamiętaj Twój ruch Twoja decyzja.

Aleksander28
28-02-2006, 07:37
Sprobuje zrobic tak.

Dane najwazniejsze mam w phpBB 1.9 (Przemo), testowalem konwerter ten który mi poleciliscie, posty przenosi, czesc userow (ok 1/10) ... chcialbym zmienic silnik forum z phpBB a jednoczesnie zintegrowac go z Joomla ( + SMF).

Jak to mysle zrobic.

Skoro konwerter bezposrednio nie dziala, wezme zaistaluje samo SMF - sprobuje najnowszy konwerter - przeniesc userow i posty. Potem zainstaluje Joomla (+SMF) i sprobuje przeniesc userow i posty jakos 'recznie'. Jak na razie innej opcji nie widze - po co robic to dwa razy?

Jest szansa ze pierwsza migracja z phpBB na SMF przejdzie gladko, druga bedzie tylko koncowka.

Teraz tak ... meczy mnie jeden fakt: czy wgrywajac tabele z userami do Joomla + SMF z SMF konta beda jednakowe tu i tu.

Pytanie do tworcy JoomlaPE ... czy userzy sa trzymani w oddzielnych tabelach? czy w jednej?

Pozdrawiam
Aleksander

stone
28-02-2006, 08:19
Użytkownicy są w dwóch tabelach, jedna to Joomla druga SMF. Jednak z poziomu komponentu integracyjnego jest możliwość synchronizacji użytkowników.

Aleksander28
28-02-2006, 08:36
Czyli jest szansa ze jak mi sie uda konwersja ... i przeniesienie userow to poprzez panel integracyjny powinno sie udac ... napisze Wam jak sie uda :)

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi
Aleksander

viper
28-02-2006, 16:46
Jeśli cofniesz w komponencie smf załatanie SMF to będziesz miał czystą instalacje SMF plus jeden temat.
Jeśli zrobisz konwersjie na innej instyalacji SMF to możesz przenieś całą baze do Joomli PE bez przenoszenia plików. Skonfigurowanie takiej SMF będzie polegało na poprawieniu wpisów dotyczących konfiguracji SMF. Pliku konfiguracyjnego Settings.php SMF nie potrzeba poprawiać.
Zobacz wątek na tym forum SMF w JoomliPE oraz Adres forum - jak zmienic? (http://www.simplemachines.pl/component/option,com_smf/Itemid,26/topic,116.0) To powinno Ci pomóc.

Aleksander28
28-02-2006, 17:35
Dzieki :) wszystko sie udalo jak nalezy. :)
Teraz rekofiguracja i 'ubieranie' calosci.

Pozdrawiam
Aleksander

viper
28-02-2006, 18:08
Napisz krok po kroku co zrobiłeś bo może innym się ta wiedza przydać.

Aleksander28
28-02-2006, 20:46
Oki napisze ...
Teraz dla porownania:
- stara strona: www.trainz.webd.pl/engine (http://www.trainz.webd.pl/engine) (mambo 4.5.2),
- stare forum : www.trainz.webd.pl/forum (http://www.trainz.webd.pl/forum) (phpBB 1.9 Przemo) ...

a za nie dlugo dam Wam linka do efektu koncowego

...

Aleksander28
01-03-2006, 13:48
a tak wyglada efekt (posrednio) koncowy:
http://www.trainz.webd.pl/new

viper
01-03-2006, 18:04
Zrobiłeś to na jeden raz czy etapami?
--------------------------

na forum popraw kolor czcionki bo widze coś takiego:
Archiwum porad, do ktorych warto zajrzec zanim zadasz pytanie oczoplasu można dostać szukając ostatnie zdania

Aleksander28
01-03-2006, 21:01
Zrobilem to tak:

1. Potrzebujesz:
- forum phpBB 1.9 (Przemo) - zrodlo danych,
- pliki konwertera (te w zalaczniku)

2. Instalujesz:
- Joomla i oddzielnie SMF 1.1RC2 lub od kolegi JoomlaPE (wersja 7)
(ja zrobilem to drugie)

3. Co zrobilem.
Instaluje Joomla PE w tej samej bazie co mam forum phpBB ale moze byc w innym folderze na serwerze, po poprawnej instalacji wgrywam do katalogu z joomla (np /joomla/forum) pliki convert.php. Potem uruchamiam w przegladarce dany plik (www.costam.com/joomla/forum/convert.php).
W skrypcie wskazuje katalogi i czekam na efekty.
Po konwersji trzeba w forum SMF dac aby naprawial sobie forum (u mnie bylo troszke zaburzen - poginely kategorie i posty - ale to doslownie nikly procent)... no i gotowe.

viper
01-03-2006, 21:16
phpBB ( przemo) nie jest czystym phpBB , nie wiem jakie są zmiany w bazie danych a na pewno są w stosunku do oryginału. Pociesze Cię , że nawet na oryginalnym phpBB konwersja czasami płata figle to tak jak z tłumaczeniem na inny język.
Jak dałeś Znajdź i napraw wszystkie błędy to daj także Optymalizuj wszystkie tabele bazy danych a następnie Przelicz statystyki forum.

dzięki za info przyda może się komuś w przyszłości

vj_
02-03-2006, 10:57
phpBB ( przemo) nie jest czystym phpBB , nie wiem jakie są zmiany w bazie danych a na pewno są w stosunku do oryginału. Pociesze Cię , że nawet na oryginalnym phpBB konwersja czasami płata figle to tak jak z tłumaczeniem na inny język.
Jak dałeś Znajdź i napraw wszystkie błędy to daj także Optymalizuj wszystkie tabele bazy danych a następnie Przelicz statystyki forum.

dzięki za info przyda może się komuś w przyszłości

Co do porownywania konwersji do tlumaczen, to nie ma co porownywac tego i tego.. tlumaczenia to drobnostka, podmienianie plikow jezykowych i tyle, a w przypadku konwersji, masz sporo jak to ujales "figli". Tak, czy siak, widze ze konwerter chyba dosc dobrze napisany, bo nie widze anomalii jak na razie w funckcjonalnosci Twojego nowego forum, ale prawde mowiac nalezaloby sie zalogowac na jakies konto, zeby cala reszte sprawdzic, w kazdym razie powodzenia :)

Aleksander28
02-03-2006, 11:06
i na koniec :)
http://www.trainz.webd.pl/new/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=48

Pozdrawiam
Aleksander

stone
02-03-2006, 20:45
Dzięki :)

majes
04-10-2006, 21:52
probowalem convertowac ... lecz mi sie nie udaje

stone
04-10-2006, 22:55
Jakie błędy występują?
I weź pod uwagę że konwerter był dla wersji forum RC2 a teraz jest RC3 co może, ale nie musi, mieć znacznie

majes
04-10-2006, 23:02
mialem forum cala baza poleciala przy probie konwertowania wiec nie ma co konwertowac