PDA

Zobacz pełną wersję : Angielski Portal



arekk
24-06-2007, 00:34
Witam. Przymierzam sie do postawienia serwisu w języku angielskim, przestawiłem w panelu sterownia język witryny na angielski, jaki jeszcze powinenm ustawic kod regionu wiem ze na koncu ma byc ISO8859-1 ale co do początku nie jestem pewnien "eng.ENG.", i dlaczego po ustawieniu języka witryny wywaliło mi polskie znaku w panelu administratora.. Pozdrawiam.

arekk
25-06-2007, 13:58
Czy napisałem coś zle, napiszcie przynajmniej, czy dobrze kombinuje...z tym portalem, i dlaczego nie ma polskich znaków w panelu administracyjnym....

zwiastun
25-06-2007, 15:07
A muszisz na pewno mieć to, co ma "być na końcu"? (wiem ze na koncu ma byc ISO8859-1)

Kod języka i kraju [Country Locale]: Skrót nazwy języka i kraju utworzony na podstawie kodów języka zawartych w standardzie ISO 639 i kodów krajów zawartych w standardzie ISO 3166 (zobacz: ISO (http://www.iso.org/). Decyduje m.in. o formacie wyświetlania daty i czasu, kodowaniu znaków - interpretacji plików etykiet i komunikatów ekranowych (plików języka). Niekiedy po kropce konieczne jest podanie standardu kodowania znaków.

Niekiedy nie znaczy zawsze

arekk
25-06-2007, 17:54
A co z panełem admina....

arekk
25-06-2007, 22:21
Jeżeli taki temat już był, to przepraszam i proszę o linka, ale "przeszukałem' forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, a mianowicie gdy przestawię język portalu na angielki to wyrzuca mi polskie znaki w panelu admina...

arekk
26-06-2007, 23:49
Hmmm. Ja nie chce by nie miły, ale czy ktoś mógłby mnie nakierować na właściwy trop, o ile mi wiadomo forum jest po to aby sobie pomagać.....

zwiastun
27-06-2007, 00:03
Ja też nie chcę być niemiły, ale forum to forum. Przeczytaj regulamin.
Zmień wersje na oryginalną, bo właściwie to nie pojmuję, po co Ci do angielskiej strony, polski panel admina
Do obsługi wielojęzycznosci służy JoomFish.

arekk
27-06-2007, 09:45
Zmień wersje na oryginalną, bo właściwie to nie pojmuję, po co Ci do angielskiej strony, polski panel adminaZ jednej bardzo prostej przyczyna osoba, która zleciła mi zrobienie strony, powiedziała, że ma być to strona, tylko na USA, zadaniem owego projektu ma być pokazania swoich wyrobów, w tym regionie świata...Więc chce ustawić, język portalu na angielki, a panel admina na polski, ponieważ ja będę strona zarządzał, tylko te polskie znaki mnie dręczą....

zwiastun
27-06-2007, 09:53
No to Cię, niestety, zadręczą. Jedyne wyjście, być może, to przekodowac wszystko, także j. angielski na UTF-8. Lokalizacja panelu jest, jak wiesz, nakładką na system, który nie był do tego przystosowany. O kkodowaniu znaków decyduje plik języka strony frontowej. Napisałem Ci - Joom Fish. Na frontowej nie musisz udostępniać języków, a możesz ustawić jako domyślny ang

arekk
27-06-2007, 12:10
Czyli jeszcze raz aby zebrać to w jedną całość...Zainstalować jeszcze raz joomle i podczas instalacji wybrać język użytkownika angielki? a cała resztę polski...Czy ustawić wszędzie polski, i zainstalować Joom Fish...