PDA

Zobacz pełną wersję : Dwie szpalty - ustawienie szerokości



faldemar
24-06-2007, 23:50
Na stronie głównej mam ustawione artykuły w 2 szpaltach. Tekst artykułów jest justowany co powoduje, że szpalty jakby się ze sobą zlewały. Chciałbym pomniejszyć te szpalty, by była widoczna przerwa między nimi. Nie wiem, gdzie w css mam manipulować. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu!

zwiastun
25-06-2007, 01:13
Zwykle w takich przypadkach podgląda się źródło strony, odczytuje się nazwy klas elementów, których właściwości chcemy poprawić, a potem dokonuje poprawek.
Ale to chyba, komuś, kto chce grzebać w CSSi-e tłumaczyć nie trzeba.

To tak na marginesie. Bardziej "poważnie" brzmiałoby: między pierwszą a ostatnią linią arkusza stylów.

A zupełnie serio: Ani tu wróżek nie ma, ani DŚ - skąd, kto ma wiedzieć, w jakiej kiecce chodzi Twoja dziewczyna i w jaką szatę ubrana Twoja witryna?

faldemar
25-06-2007, 17:19
[...]

A zupełnie serio: Ani tu wróżek nie ma, ani DŚ - skąd, kto ma wiedzieć, w jakiej kiecce chodzi Twoja dziewczyna i w jaką szatę ubrana Twoja witryna?

Dzięki Zwiastun za reakcję. Faktycznie mogłem podać w jaką kieckę ubrana jest moja Joomla, jednak w moim wieku o prostych sprawach często się zapomina... - niestety.

Walczyłem jednak z arkuszami i znalazłem rozwiązanie. Ubranko dla Joomla to dd_apricot, - skórka dość popularna. Szpalty w tej templatce ustawimy grzebiąc w kodzie:

table.contentpaneopen {
width: 100%;
padding: 6px;
border-collapse: 6px;
border-spacing: 0px;
}

Ustawiłem na szóstki i mnie pasuje. Ot i cała filozofia. ;) Może komuś się przyda.

Pozdrawiam,
W.