PDA

Zobacz pełną wersję : joomla na nowym serwerze



kalisto
25-06-2007, 15:23
Cześć, instaluję joomle na zupełnie innym serwerze niż dotychczas (zakładam nową stronę). Niestety przy instalacji pokazuje mi, że nie ma możliwości zmian w configuration.php, Sam stworzyłem plik wrzucając do niego kod, który mi wyrzucił instalator joomli. Oczywiście strona sie odpaliła. Ale nie mam z poziomu panelu administracyjnego praw do żdnego katalogu, chmod jest ustawiony na 755. Biblioteka mediów praktycznie bezużyteczna, nie mogę instalować modułów ani komponentów. Biblioteka mediów to pół biedy bo mogę sobie wrzucać pliki przez ftpa, ale bez dodatkowych modułów i komponentów nie ujadę. W informacji o systemie mam następujący wpis: Wyłączone funkcje:: proc_open,passthru,posix_getegid,posix_geteuid,pos ix_getgid,posix_getgrgid,posix_getgrnam,posix_getg roups,posix_getlogin,posix_getpgid,posix_getpgrp,p osix_getpwuid,posix_getsid,posix_getuid,posix_kill ,posix_setuid,posix_setsid,posix_setgid,posix_setp gid,posix_uname,pcntl_fork,pcntl_signal,pcntl_exe, może ma to jakeiś znaczenie, ale nie za bardzo wiem o co wchodzi. Joomla 1.0.12,wersja bazy 5.0.x. Jak sobie mozna z tym poradzić?
pozdrawiam

Dylek
25-06-2007, 16:03
A nie mozesz sobie zmienic chmoda via FTP?

kalisto
25-06-2007, 16:21
mogę i to robiłem ,ale nie pomagało

kalisto
04-07-2007, 13:54
To może chociaż powiedzcie mi czy przyczyna może leżeć w samym serwerze? czy pisząc do admina nie ośmieszę się trochę:) atrybuty na pewno mam dobrze poustawiane, a w panelu nadal wywala mi że nie mam praw do zapisu do żadnego katalogu już nie wspomnę o configuration.php. modułow nie można instalować, niczego nie mozna instalować - bida z nyndzą.

zwiastun
04-07-2007, 14:11
Zwróć się z tym do admina. Czym miałbyś się ośmieszyć? Wcześniej jeszcze sprawdź, czy przypadkiem nie masz włączonego bezpiecznego trybu (SAFE _MODE=ON), ale nawet mimo tego zapisywanie np. plików konfiguracyjnych powinno być możliwe. Prawdopodobnie masz dziwnie ustawionego właściciela plików i katalogów.

kalisto
04-07-2007, 14:23
mam safe_mode=off, ręce normalnie opadają, dobra napiszę do admina, może coś poradzi chłopina

kalisto
06-07-2007, 09:42
napisałem do admina powiedział żebym nadał katalogom prawa 777, zrobiłem to i rzeczywiście działa, z plikiem configuration.php także, ale czy nie jest to trochę niebezpieczne?