PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić update z 1.0.11 do 1.0.12



bezdura
26-06-2007, 13:10
Jak w temacie. Prosze o pomoc.
Chodzi oczywiście o joomle.

bezdura

alex51
26-06-2007, 17:28
Robiłem update z 1.0.08 do 1.011, więc pewnie identycznie zrobisz w swoim przypadku. Należy nadpisać wszystkie pliki joomla 1.0.11 istniejące na serwerze plikami joomla 1.0.12. Nie wiem tylko czy jest absolutna konieczność zmiany stabilnej i w pełni spolonizowanej wersji 1.0.11 na wersję beta 1.0.12, chyba nie do końca spolszczoną? Czyżby znowu jakieś względy natury bezpieczeństwa, czy też pogoń za nowościami?

bezdura
26-06-2007, 18:09
Pierwsza sprawa, to jesli nadpisze wszystkie pliki to przeciez wywali mi wszystkie komponenty, moduły etc. czyż nie? druda sprawa, to nie robił bym update do wersji 1.0.12 bo wcale mi to nie jest do szczęscia potrzebne, tylko mam problem z pomostem joomli do forum przemo. Niestety ale teraz nie chcmie mi to iśc , nawet nie moge wejśc do komponentu bo wywali mi "wewnętrzny błąd serwera [500]" A w pliku readme pisza że ten pomost jest do wersji 1.0.12 i stąd moje zainteresowanie updatem. Chyba że wiesz moze cos jak ten pomost uruchomic do wersji joomli 1.0.11 ?

maciles
26-06-2007, 21:43
Dokładnie chodzi mi o to samo co koledze "bzdura" :) A więc tak samo mam Joomla 1.0.11 i chce uruchomić na tym forum phpBB Przemo :)

alex51
27-06-2007, 06:55
Pierwsza sprawa, to jesli nadpisze wszystkie pliki to przeciez wywali mi wszystkie komponenty, moduły etc. czyż nie? Nadpisując pliki zmieniasz tylko te, które są w paczce instalacyjnej Joomla, czyli updatujesz typowy zestaw komponentów, modułów i botów. Zainstalowane przez Ciebie dodatkowe komponenty pozostaną nienadpisane. Gdyby w jakiś sposób zostały w trakcie tego zepsute, to przecież możesz je po wszystkim zainstalować ponownie. Przed całą operacją należy zrobić kopię całej bazy i tam masz wszystko.

druda sprawa, to nie robił bym update do wersji 1.0.12 bo wcale mi to nie jest do szczęscia potrzebne, tylko mam problem z pomostem joomli do forum przemo.
Tu Ci nic nie podpowiem, ponieważ moje doświadczenia dotyczyły aktualizacji (zakończonej zupełnie bezproblemowo) Joomla 1.0.08 do 1.0.11.

zwiastun
27-06-2007, 09:49
ewno, że nie jest Ci do szcęścia potrzebna. Jak Ci Turki wła zrobią, to sobie zainstalujesz od razu 1.0.12. Aktualizacja tej samej linii rozwojowej nie zmienia niczego w bazie danych, poza samymi skryptami Joomla!

alex51
27-06-2007, 10:03
ewno, że nie jest Ci do szcęścia potrzebna. Jak Ci Turki wła zrobią, to sobie zainstalujesz od razu 1.0.12.
Czy z tego mam rozumieć, ze aktualizacja do 1.0.11 już nie zabezpiecza, natomiast do 1.0.12 już pomoże? Czy 1.0.12 jest już w polskiej wersji? Czy jest jeszcze beta czy już stabile?
Pytam o to, ponieaż w info do pakietu instalacyjnego jest napisane:

Joomla 1.0.12+Admin-pl Beta 2 - polska edycja Joomla z polskim lub angielskim panelem administracyjnym, z wielojęzycznym instalatorem (polski, angielski),
Obecna wersja Beta może zawierać jeszcze drobne błędy związane z tłumaczeniem, nie jest ona zalecana do aktualizacji wersji 1.0.11 ani do instalacji w celach produkcyjnych. Natomiast bardzo prosimy o jej testowanie i zgłaszanie niedociągnięć na forum.
Obecna wersja nie zawiera tłumaczenia kilkudziesięciu nowych ekranów pomocy, które czekają na przetłumaczenie i które będą dostępne w wersji ostatecznej.

alex51
27-06-2007, 13:51
Część moich pytań z powyższego postu jest już nieaktualna po zaktualizowaniu z 1.0.11 do 1.0.12. Należałoby jednak poprawić tą informację w Waszej Pobieralni, ponieważ po zaktualizowaniu jest info, ze jest to wersja:
Joomla! 1.0.12 Stable [ Sunfire ] 25 December 2006 01:00 UTC .
Jak mi sie wydaje już w pełni spolszczona (nie sprawdzałem plików pomocy). Nie wem do czego ma służyć proponowany w Waszych zasobach plik lang_Joomla_1.0.12-PL.zip?
Nadal czekam na odpowiedź na pytanie dotyczące kwestii bezpieczeństwa w tej wersji Joomla 1.0.12, czy jest tu jakaś poprawa w stosunku do wersji starszej?
Informacja dla Bezdury, po nadpisaniu plików nic nie zostało zepsute i wszystko działa jak należy. Stare komponenty pozostały niezmienione i funkcjonują bez zastrzeżeń.

zwiastun
27-06-2007, 15:25
Sory, ale nie będzie najgrzeczniej:
1. A może by tak trochę samodzielności ?
http://dev.joomla.org/content/blogcategory/21/86/

2. Wersja jest taka, jak pisze, nie ma w niej zmodernizowanego helpa.

3. Odpowiem pytaniem: A do czego służą pliki językowe?

4. Przytoczona informacja pochodzi z momentu publikacji tej wersji. W międzyczasie co najmniej ze trzy razy na forum było info, że innych byczków nie stwierdzono (albo zostały podmienione), więc należy traktować tę wersję, jak stabilną.

Oczywiście, mogłeś tego nie doczytać - i to jedynie usprawiedliwia drążenie tematu