PDA

Zobacz pełną wersję : Kłódka w menu - brak możliwości edycji



polcent
27-06-2007, 13:06
Witam wszysttkich! Jakiś czas temu przesiadłem się na Joomla z Mambo. I wszystko pięknie się układa. Mam jednak poważny jak dla mnie problem i nie mogę nigdzie na forum znależć lekarstwa. Zainstalowałem komponent mambo eZine (taki od strony starowej) i gdy robiłem link do menu to w trakcie wyłączyli prad. Czego skutkiem pojawiła mi się kłódka w menu (admin) bez tytułu i nie mogę nic z tym zrobić. Poprostu pozycja w menu nie ma nazwy a jest utworzona. Na dodatek ta kłódka, Nie ma na co kliknąć by ponownie odblokować. W załączniku dodałem zdjęcie jak to u mnie wygląda. Proszę o pomoc! Pozdrawiam

alegorn
27-06-2007, 15:42
mhmmmm.... a wiesz ze to nawet ciekawie wyglada? :D
zerknij do bazy danych, tam znajdziesz odpowiedz na wszystko.. :)

a odblokowywanie klodek robisz bodajze system->odblokuj wszystkie.
tyle ze nie jestem w 100% pewn czy to pomoze.

polcent
27-06-2007, 16:02
Bardzo dziękuję, pomogło! Ale ja się jeszcze dużo muszę nauczyć... Pozdrawiam alegorn i jeszcze raz wielkie dzia ;)

Sova
27-06-2007, 17:28
(..) Jakiś czas temu przesiadłem się na Joomla z Mambo... Na dodatek ta kłódka, Nie ma na co kliknąć by ponownie odblokować. (..)

Sorka - nie chcę być uszczypliwy, ale.. nie wiem ile to jest według Ciebie "jakiś czas temu" skoro ta kłódka to problem, a jest to taki "podstawowy" problem jeśli chodzi o obsługę Joomla! i Mambo.

Cytat z Pomocy:
Jeśli otworzysz w Joomla! artykuł do edycji, to należy go zamknąć poprzez [Zapisz] lub [Anuluj] - zamiast porzucać go np. cofając się do poprzedniego okna przeglądarki lub wybierając inną stronę. Co więcej - najlepiej nie odchodzić na kawę podczas edycji otwartego artykułu... - bo zarówno w jednym jak i w drugim wypadku zakończy się to "zamknięciem go na kłódkę".
Więcej tutaj. (http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/386/38/)