PDA

Zobacz pełną wersję : polskie znaki w remository



kamilnew
27-06-2007, 15:03
witam

joomla 1.0.12 beta pl
remosiory 3.4 pl
serwer ubuntu 6.06

pliki wrzucone do remostory nie maja wyswietlanych ą i ś - po sciagnieciu na maszyne z windowsem plik ma poprawna nazwe
jezeli przelacze kodowanie w przegladarce na utf widac wszystkie litery poprawnie w remository ale z kolej w reszcie apisow z joomla sa krzaki

przegrzebale juz utf-8 i iso-8859-2 na ubuntu i nic to nie zmienia
gdzie jeszcze moze tkiw problem?

z gory dzieki

bosek
21-11-2007, 18:24
Witam
Nie chcąc zakładać kolejnego tematu napiszę tutaj.

Joomla 1.0.13 utf.

Problem dotyczy remository 3.26 pl
mianowicie po konwersji pliku polish.php na utf8 i usunięciu krzaczków wszystko działa OK z małym wyjątkiem nie można pobrać pliku bo wyskakuje komunikat:
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /xxxxxxx/web/www/components/com_remository/language/polish.php:1) in /xxxxxx/web/www/components/com_remository/com_remository_startdown.php on line 201
Jeżeli jest plik oryginalny, kodowanie iso, czyli strona wyświetla krzaczki , to wszystko działa OK.


Próbowałem różnych sztuczek ale nic nie pomaga może ktoś ma sposób na taki efekt. Z góry dzięki za radę.

kamilnew
21-11-2007, 18:54
ja poradzilem sobie w inny sposob , nie przerabialem konfiguracji joomla tylko pliki po wgraniu na serwer traktuje taka komenda

convmv -f utf8 -t iso-8859-2 -r --replace --notest /pliki/

i wszytko jest tak jak powinno

bosek
21-11-2007, 20:25
Niestety u mnie komenda 500 convmv not understood. Chyba serwer czegoś takiego nie obsługuje :(

kamilnew
21-11-2007, 20:46
to byl skrot myslowy
serwer znaczylo system operacyjny - w moim przypadku linux - ubuntu 6.06
opis komendy convmv
http://www.j3e.de/linux/convmv/man/

bosek
21-11-2007, 21:51
I znalazłem rozwiązanie.
Dopiero konwerter Gżegżółka XP dał radę.
Dzięki za zainteresowanie i pomoc.

PS.
Notatnik niestety nie jest najlepszy do konwersji plików na utf8 - dodaje jakieś dodatkowe znaki lub coś innego rozmiar pliku różni się o 3 bajty.

Pozdrawiam.