PDA

Zobacz pełną wersję : strona sypie sie pod IE



dziogurt
27-06-2007, 23:10
Witam,
To moj pierwszy post i od razu z problemem. Otoz postawilem stronke na templatce box business blue cn. Jakos metoda prob i bledow udalo mi sie zoptymalizowac ja pod swoje potrzeby. No i gdy sprawdzalem na poczatku to dzialala pod IE, Firefoxem i pod Opera nawet. Jednak po dalszej modyfikacji dziala pod Mozilla jednak calkowicie rozkracza sie pod IE.

Prosze zobaczcie http://www.sii-trojmiasto.pl pod obiema przegladarkami i zasugerujcie co moze byc powodem takiej usterki. Oczywiscie jak bedziecie potrzebowac dolacze kod zrodlowy strony.

Dzis wstawilem tylko ten banner, ale tak "na partyzanta" (czyli wkleilem w html jego kod) bo mi z artbanners nie wychodzilo i dodalem obrazek na dole po prawej.

CO moze byc powodem niekompatybilnosci strony z IE?

Pozdrawiam,
dziogurt

dziogurt
28-06-2007, 00:16
rozwiazalem ten problem usuwajac tego bannera partyzanta. Jednak ArtBanners nie chce mi wczytywac bannerow flash z rozszerzeniem *.swf . Nie znalazlem na forum rozwiazania do tego problemu. Ma ktos moze jakies sugestie?

pieniak
06-07-2007, 22:50
U mnie .swf działa a przyczyną rozkraczania się strony w IE jest to że przed banerem po lewej jego stronie ArtBanners dodaje kilka pikseli wolnego miejsca co rozszerza jednocześnie baner i stronka się sypie.

Może ktoś już sobie z tym poradził (oprócz zmiany wielkości banerów o kilka piks.) i odstęp zlikwidował. Chętnie się dowiem jak to zrobić.

pozdrawiam

zwiastun
07-07-2007, 01:58
Panowie, o tym, że IE sobie pewne rzeczy robi, jak chce, wiadomo, od kiedy istnieje IE. Jednej recepty nie ma. Trochę wiedzy, poprawki w css (łatki dla IE) - trzeba się tego po prostu nauczyć. Podnoszenie co rusz tego samego tematu na forum do niczego nie prowadzi.

pieniak
07-07-2007, 09:25
Strony trzeba sprawdzać w IE bo i tak większość z niego korzysta i to właśnie w nim powinno wszystko chodzić, ale w wypadku komponentu i modułu ArtBanners jest przesunięcie banera w prawo w module o kilka niepotrzebnych pikseli i to psuje wygląd strony, no chyba że da się mniejsze banery o te 5piks. Trzeba je po prostu przerobić a to jest kłopotliwe jeżeli ma się banery z wymiany.

Pozdrawiam