PDA

Zobacz pełną wersję : Multithumbnail a opisy pod zdjęciami w galerii



Padalec
28-06-2007, 08:21
Witajcie,
chciałbym do stworzonej w ramach multithumbnail 2.0 galerii dodać opisy pod zdjęciami (teraz pojawia się tam słówko ''null'').
Na www.extendmedia.pl jest nawet napisane jak to zrobić: "Można też stworzyć plik tekstowy o takiej samej nazwie jak obraz użyty do tworzenia galerii i wpisać w nim indywidualne opisy dla każdego z obrazów w galerii."
Tylko gdzie ten plik tekstowy umieścić? W jaki sposób przyporządkować w nim odpowiedni podpis do właściwej fotki. Tego nie wiem ...

Może ktoś łopatologicznie w skrócie mi to wyłożyć?
Będę wdzięczny. :)

Grzesiek

rapha-el
28-06-2007, 23:13
Łopatologiczna instrukcja tworzenia galerii za pomocą dodatku Multithumb:
(z plików o nazwach np: img_001.jpg, img_002.jpg, img_003.jpg)

1) umieścić w artykule obraz img_001.jpg za pomocą tagu {mosimage} lub < img > i nadać mu "Tekst zastępczy" lub atrybut alt mt_gallery:Nazwa galerii

2) stworzyć plik tekstowy o nazwie takiej samej jak plik tworzący galerię, ale z rozszerzeniem .txt, czyli img_001.jpg.txt

3) w pliku tekstowym wpisać:
img_001.jpg Podpis pierwszego obrazu
img_002.jpg Podpis drugiego obrazu
img_003.jpg Podpis trzeciego obrazu

4) zapisać plik tekstowy w katalogu, w którym umieszczone są pliki obrazów użyte do stworzenia galerii

5) podziwiać efekty:)

Uwaga: Wielkość liter nazwy pliku .txt musi być taka sama jak wielkość liter nazwy pliku .jpg (przy czym rozszerzenie .txt należy zawsze pisać małymi literami).

subes
26-09-2007, 22:13
Wszystko pięknie dopóki niema polskich znaków w podpisie fotki. Mam z tym probelm np: "fachowš poradš". Czy ktoś może podpowiedzieć jak rozwiązać ten broblemik??

jAZZMAN
02-10-2007, 12:30
rapha-el
Twój "łopatologiczny opis okazał się (w moim przypadku) bardzo przydatny - Dziękuję :).




Pozwolę sobie dodać, że edycję stylu podpisu
Boty --> Boty-witryna --> Multithumb

Następnie po prawej stronie odszukujemy Styl CSS i w tym miejscu edytujemy sekcję:


div.mtCapStyle {
font-weight: bold;
color: #000000;
background-color: #101010;
padding: 2px;
text-align:center;
overflow:hidden;
}



subes
Polskie znaki w podpisach dla Multithumb uzyskujesz zapisując plik tekstowy jako UTF-8.
Możesz to zrobić w notatniku - zapisując plik wybierasz kodowanie UTF-8. Tak zapisany plik wgrywasz na serwer.

Bestia
16-11-2008, 20:15
Podepnę się pod temat...
W przykładach (joomla.pl, extendmedia itd)
pokazany jest przykład podpisu (pod zdjęciem na szarym pasku) poproszę o jakiś łopatologiczny opis bo nie potrafię takiego efektu uzyskać...

WŁAŚNIE SOBIE PORADZIŁEM
dla potomnych :) w konfiguracji po za ustawieniem tilte - trzeba włączyć opcje podpisu wogóle :) i tu leżał mój problem:
title ustawiłem ale zapomniałem włączyć podpisu w multithumb