PDA

Zobacz pełną wersję : Forme - odwołanie do konkretnego pola



tomtolo
28-06-2007, 19:29
Witam. Staram się wdrożyć formularz przy użyciu komponentu Forme.
W stylu formularza mamy, domyślnie:


<form name="{formname}" id="{formname}" method="post" action="{action}" {enctype} onsubmit="return ValidateForm(fields);">
<table width="100%" border="1" cellpadding="0" cellspacing="0" class="forme">
{formfields}
</table>
</form>ten kod powoduję, ze zostają wklejone wszystkie pola formularza jak leci wg tego co poniżej:



<tr>
<td align="left" valign="top">{field}{fieldtitle}{validationsign}</td>
</tr>
ale potrzebuję odwołać się do konkretnego pola poprzez jego "id" i stworzyć sobie tu rozkład (td i tr) z konkretnymi polami w odp. miejscach wg mego uznania....
Głównie chodzi mi o stworzenie odpowiednich opisów do każdego pola (przy użyciu {fielddesc} lub "freetext" [tu akurat nie mogę dodać stylu: font-size czy font-weight] jakoś to ciężko idzie)....oraz zgrupowanie podobnych pół (te same "id") w jednej linijce (rzędzie) i dlatego chce stworzyć swoją tabelę i tam w każdą komórkę powkładać te pola wg ich "id"....

Czy ktoś ..coś ...pomoże ?
Z góry dzięki...

cominher
01-07-2007, 10:21
No rzeczywiście, ja również próbowałem z tym walczyć, ale poznając bliżej strukturę tego komponentu doszedłem do wniosku, że nie da się tego zrobić :(
Pozostaje pogodzić się z takim rozstawieniem (NIESTETY).

tu akurat nie mogę dodać stylu: font-size czy font-weight
To akurat należy zdefiniować w css'ie i można to zrobić, natomiast jest bardziej niepokojąca rzecz, a mianowicie nie można ustawić rozkładu komórek pod IE6 -jest jeszcze masa ludzi korzystających z tej przeglądarki, a domyślne ustawienia komórek (tworzonych w tabeli przez "Forme") rozjeżdżają się w IE6 do tego nie ma nigdzie zdefiniowanej klasy dla nowo tworzonych komórek, jak jest to w przypadku samych pól formularza...

tomtolo
02-07-2007, 11:07
Pozostaje pogodzić się z takim rozstawieniem (NIESTETY).i dlatego...nie zgadzając się z tym...zastosowałem FacileForm....i tam jest już dużo lepiej pod względem pozycjonowania elementów i ich stylów.