PDA

Zobacz pełną wersję : zapomniane hasło



m1j
01-03-2006, 00:58
Czy jest jakiś sposób na odzyskanie hasła do panelu administratora - zgubiłem...

viper
01-03-2006, 01:24
Jest na to sposób. Ostatnio widziałem artykuł który był zamieszczony w nowej wersji joomli 1.08pl jako przykładowy artykuł. Ściągnij i zainstaluj sobie na lokalnym serwerku a będziesz miał najnowszą joomle do testowania, może jakiś błąd znajdziesz i artykuł.
Pozdrawiam

stone
01-03-2006, 10:45
Tak dla jasności:), nie ma takie sposobu. Hasło są kodowane, i ich odzywskanie wymagało by złamania kodu co dla md5 (algorytm kodowania) jest bardzo trudne o ile nie niemożliwe.
Jedynie możesz użyc linku - zapomniałem hasła, ze strony głownej swojej Joomli

magic
01-03-2006, 11:39
Dla jeszcze lepszej światłości ;).
Odzyskanie ISTNIEJĄCEGO jest niemożliwe z powodów jak wyżej.
Natomiast można utworzyć NOWE hasło.
Poniżej cytat z FAQ najnowszej wersji Joomla! 1.0.8 PL:


Zdarza się. Odtworzenie hasła głównego administratora wymaga bezpośredniej ingerencji w bazie danych.
Korzystając z programu obsługi BD, np. phpMyAdmina, przejdź do Twojej bazy.
Wybierz tabelę jos_users
Odszukaj konto super administratora (standardowo ma id=62, jest na początku tabeli).
Wyedytuj ten rekord:
w polu password wpisz nowe hasło,
z listy rozwijanej w kolumnie Funkcja wybierz MD5,
kliknij przycisk Wykonaj. Od tej chwili masz już nowe zaszyfrowane algorytmem MD5 hasło.
Zamiast edytować rekord, możesz wydać polecenie zmiany przesyłając zapytanie SQL:
UPDATE jos_users SET password = md5('nowehaslo') WHERE username = admin Przygotowując kwerendę (zapytanie) w nazwie tabeli jos_users zmień w razie potrzeby przyrostek jos_ na stosowany w Twojej bazie, a nazwę użytkownika [username] na rzeczywisty login super administratora.
Jeśli nie zmieniałeś username (login) po instalacji, to brzmi on: admin .

Gustaw
03-05-2006, 18:26
Magic, jesteś naprawdę magiczny ;)
Btw, polecenie RTFM się przydało, nie musiałem zakładać nowego tematu :P

Rybik
04-05-2006, 05:07
a moze by tak wywolac komponent logowania przez adres/index.php?option=com_login i poprosic joomle o wyslanie mailem ? :D

jackyl
28-06-2006, 03:50
ja wiem, temat dosc stary.. :)

ale wlasnie mialem ten problem po raz pierwszy primo i pamietalem ze widzialem gdzies tu artykul o mozliwosci stworzenia nowego hasla w bazie.. jednym z wynikow poszukiwan okazal sie ten watek, a ze wyszczerz karpika nie dalby mi normalnie zasnac przed sprawdzeniem czy taka najprostsza opcja (czemu ja na to nie wpadlem??:P) dziala..

i dla tych wszystkich goszczacych, czyli srednio 4-6 razy wiecej niz rejestrantow - dziala :) wystarczy nawet na link haslozapomnieniowy kliknac :P

:)

pavel79
01-03-2009, 13:54
Witam wszystkich.
Zmienilem haslo, jak opisane to zostalo tutaj:
http://www.demo.joomla.pl/component/option,com_easyfaq/task,view/id,1/Itemid,24/
czyli identycznie, jak to opisuje kolega magic.

Ale teraz nie moge otworzyc strony w joomla.W przegladarce jest monit:
Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

Co moglem zrobic zlego?

idek
01-03-2009, 13:59
błąd informuje, ze nie skrypt nie moze sie połączyc z bazą, wiec najgorszą możliwą rzeczą jaką mogłeś zrobić jest usunięcie bazy :P

nie zmieniałes czasmi czegos w configuration.php?

pavel79
01-03-2009, 14:02
Idek nie strasz mnie
Baza raczje jest
Tą cała operację robiłem poprzez myPhPAdmin. Później logowałem się kilkakrotnie, powtarzając powyższą operację.
Zaden skutek.
Pomyslalem o tym, iz mogłem usunąć baze. Dlatego połączyłęm się poprzez ftp z serwerem, na którym joomla jest. No i wszystko na miejscu.
configuration.php nie ruszałem.

PeFik
22-05-2009, 21:47
Innym sposobem jest Joomla! Admin recovery 2.0.3

pełny opis co i jak po polsku na http://blog.elimu.pl/?p=387

arolst
23-05-2009, 11:42
co wy wogole gadacie ??? po co sie tak męczyć. Ja jestem nowym użytkownikiem Joomla! ale wiem gdzie jest hasło :P

każdy z was korzysta z FTPa wchodzicie do katalogu gdzie macie zainstalowana Joomla! i tam jest plik configuration.php (w głównym katalogu) macie tam haslo administratora i haslo do bazy danych :P proste jak drut a Wy kombinujecie z jakimis programami

pozdro :D


a i tak dla cichociemnych:
otwieracie plik php np notatnikiem ale lepiej deamweaver'em bo ladnie wszystko pouklada i bedzie czytelnie

hasła:

var $ftp_user = 'admin';
var $ftp_pass = 'wasze haslo do serwera';

var $session_handler = 'database';
var $password = 'haslo do bazy danych';

Bazyl
23-05-2009, 11:48
Godne pozazdroszczenia wejście.
A kolega wie, o czym pisze?


Powiedz TAK (http://powiedztak.allegro.pl) transplantologii

arolst
23-05-2009, 12:19
jeżeli to nie to to sorry ;)

może komuś sie przyda