PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent reklam



sylwekb
29-06-2007, 16:27
Poszukuję komponentu reklam różnego typu na stronie: wyskakujących okienek (wiem, że przeglądarki to blokują), reklam rozwijanych i innych tego typu. Już teraz przychodzą maile z zapytaniami o możliwość zamieszczenia tego typu reklam. Czy jest jakiś uniwersalny komponet do zastosowania?

kamax
29-06-2007, 20:04
http://www.openads.org/ ściągnij to, zainstaluj i będziesz miał co chcesz. Komponentu do joomli nie ma takiego, który by spełniał funkcje Openads (PhpadsNew). Trochę posiedzisz i załapiesz o co w tym chodzi. Nie jest to komponent, ale ma polską wersje. Wgrywasz to na serwer tak jak Joomle i instalujesz. Później wklejasz w templatke już tylko wygenerowany automatycznie kod i cieszysz się:)

sylwekb
02-07-2007, 17:32
Zainstalowałem, faktycznie wygląda bardzo fajnie tylko czy jest gdzieś jakiś opis
jak instalować do Joomli, generować ten kod tych okienek. Zastanawiam się jak to wstawić, jako osobny moduł, komponent

kamax
02-07-2007, 17:47
Wybierasz Administracja i tam "Dodajesz nowego reklamodawce" , następnie w Administracji wybierasz "Wybór bezpośredni" i tam wybierasz kampanie (tego reklamodawce co utworzyłeś) i klikasz na Generuj. Wyświetli Ci się kod, który wkleisz do templatki w miejscu gdzie chcesz mieć te reklamy a dalej to już tylko dodajesz kody reklam.Tak naprawdę to sam uczę się jeszcze obsługi Openads, ale z tego co udaje mi sie zrobić jestem naprawdę zadowolony. Potestuj, poczytaj a na pewno stwierdzisz, że " to jest to" . Komponenty reklam do Joomli są bardzo słabe. Co najwyżej do wymiany bannerów się nadają ale nie do kampanii reklamowych.

sylwekb
02-07-2007, 17:58
Tak, dzięki do tego już doszedłem, tylko zastanawiam się, czy nie można napisać modułu do którego można wklejać ten kod i który by pozycjonował (left, right, user) i jak chce w ten sposób pozycjonować bez grzebania w kodzie templatki. Po prostu chciałbym jakoś ten proces zautomatyzować.

kamax
02-07-2007, 18:08
Jeżeli znasz moduł do wklejania kodu HTML to tu masz jego odpowiednik do wklejania kodu php http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,1758/Itemid,35/

nexus246
02-07-2007, 19:55
Monitoruj obciążenie jakie generuje OpenAds, potrafi nieźle zajechać serwer.