PDA

Zobacz pełną wersję : Automatyczna zmiana szablonów



patrycju5z
30-06-2007, 01:37
Witam.
Czy jest możliwość w joomli stworzenie modułu bądź istnieje moduł ktory zmienia automatycznie szablon serwisu.

Np: Szablon "a" w godzinach 7-19, a szablon "b" wyświetla się od 19 do 7 :)

Wiem ze istnieje mozliwość wyświetlenia rozwijalnej listy z możliwością wyboru przez użytkownika danego szablonu, ale nie o to mi chodzi.

Jeśli nie ma możliwośi zamiany szablonów, to czy jest możliwość za pomocą skryptu php automatyczna zmiana arkuszy stylów?

Pozdrawiam Serdecznie
Patrycju5z

zwiastun
30-06-2007, 02:28
Możliwe jest wszystko, tylko pytanie, czy komuś się będzie chciało robić coś, co za bardzo sensu nie ma. Taka zmiana powinna sygnalizować użytkownikom coś ważnego. Co ma sygnalizować, że godzina się na zegarze zmieniła? Że tera jest wieczór?

Wiem, wiem, ma pokazywać, jaki to wspaniały webmaster stroną zawiaduje. Taki bajer dla zabajerowania.

Jak poszukasz w zasobach sieciowych, to znajdziesz skrypty JavaScript, które takie "problemiki" załatwiają.

patrycju5z
30-06-2007, 09:55
NIe traktowałem tego jako bajer dla bejerowania, ale po twoim poście muszę to przemyśleć :)

Pomyslalem sobie ze w nocy zrobię ciemną wersję aby nie raziło w oczy przy nocnym przeglądaniu strony. Sam siedze przy monitorze przeważnie w nocy.

Pozdrawiam

Sova
30-06-2007, 19:17
Lepiej zrobić jeden, przyjazny i konkretny layout niż rozmieniać wszystko na drobne... a zamiast robić drugi szablon można np. zastosować jakiś "color changer" - ten sam layout (budowa) z możliwością wyboru przez użytkownika kolorystyki serwisu (zamiast narzucać coś odbiorcy daj mu wybór).

patrycju5z
30-06-2007, 20:31
CHyba żle się wyraziłem, chodzi oczywiscie i zmaine kolorów (układ ten sam), a to jednak jest juz zmiana szablonu.

Sova
01-07-2007, 00:05
Jaka zmiana szablonu?
Szablon ten sam - robisz 2 (czy ile Ci potrzeba) arkusze stylów .css z odpowiednimi modyfikacjami i tyle.
Przykład profesjonalnego wykorzystania tutaj: http://template.joomlart.com/ja_zebrina/ - wszystko zawarte w górnym panelu.

patrycju5z
01-07-2007, 14:52
Dzieki za podanie przykładu. Prawdopodbnie zrobie podobnie.

Jak skonćzę stronę to podam adres:). Pozdrawiam