PDA

Zobacz pełną wersję : moduł mod_archive dla różnych sekcji



Baster
30-06-2007, 20:13
Witam.
Mam na stronie dwie osobne sekcje, w każdej z nich jedną kategorię. Wyświetla się to jako blogi. Normalnie po wybraniu w menu ładnie wyświetla się blog i w bocznym pasku wyświetla moduł mod_archive (podział na lata i miesiące). Już zrobiłem, żeby wyświetlało miesiące dla danej sekcji/kategorii, ale po kliknięciu na np. grudniu, wyświetla mi artykuły z grudnia, ale dla obydwu sekcji/kategorii. A ja bym chciał, żeby wyświetlało tylko z tej sekcji/kategorii, która jest właśnie wybrana.
Fizycznie wygląda to tak:
Stronka (http://gigantos.udp.pl) - jedna sekcja to aktualności, druga to cocker spaniel. mod_archive pokazuje się z lewej (Archiwum lub Archiwum Spaniela). I jak już wybiorę np. grudzień 2005 to wyświetla mi archiwalne artykuły i z aktualności i z cockera, a nie tylko z jednego. Wydaje mi się, że trzeba by zmienić index.php, ale nie bardzo wiem gdzie i jak.
Pomóżcie coś.
Z góry bardzo dziękuję.

magdaa
01-07-2007, 00:14
wyświetlanie artykułów z danej sekcji, czy kategorii jest możliwe przy pomocy umieszczenia pozycji menu, wybierając do tego celu na przykład: Blog - archiwum kategorii artykułów, lub Blog - archiwum sekcji artykułów. Jednak, ten sposób będzie w inny sposób wyświetlać zawartość Archiwum artykułów - będzie to pozycja menu

Można wesprzeć się modułem, o którym piszesz, ale jego zadanie to pobieranie tego wszystkiego co znajduje się w Archiwum artykułów. Zatem, umieszczone artykuły w archiwum będą automatycznie pobierane przez ten moduł. Sam moduł nie daje możliwości takiej konfiguracji, aby określić mu jasno i wyraźnie, że ma pobierać artykuły na przykład z sekcji aktualności - gdyby taka możliwość istniała można by było skopiować go i w kopii ustalić mu indywidualne parametry.

Jeśli nie jesteś zainteresowany umieszczeniem archiwum, jako jednej z pozycji menu - to jedyne, co mogę spróbować doradzić to zewnętrzne zastosowanie. http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,701/Itemid,35/