PDA

Zobacz pełną wersję : Backup joomli



mariov
01-07-2007, 11:26
Jakie stosujecie metody backupu?
Często dodaję artykuły do strony i non stop robić backup całej strony wydaje mi się bez sensu.

Jesłi tylko wnoszę artykuły i czasami dodam kategorię to jakie katalogi/pliki są konieczne wtedy do backupu oprócz oczywiście bazy mysql ?

zwiastun
01-07-2007, 12:53
Poszukaj komponentu joompack (jpack). Potestuj!

mariov
01-07-2007, 13:23
W sumie to sam kompnent nie jest raczej az tak do konca potrzebny. Chociaz jak widze ma wybiorcza opcje backupu poszczegolnych katalogow. Nie moge znalezc informacji ktore pliki/katalogi backupwoac. Nie chce calosci, zajmuje to torche czasu itp.
Chodzi tylko o same pliki. Czy wystarczy tylko z5robic backup bazy mysql jesli dodaje same artykuly?

zwiastun
01-07-2007, 14:07
oczywiście, bakup systemu po modyfikacjach, doinstalowaniu nowych składników

montero4
26-01-2009, 09:44
Co zrobić gdy komponent JoomlaPack po instalacji nie działa. Pokazuje się biały ekran i reklama z serwisu(cba.pl) u góry i tyle. Każda pozycja tak działa. Zainstalowane ale zero reakcji. Próbowałem różnych wersji i dzieje się to samo. Co zrobić? Joomla 1.0.15 PL +AL Admin

alex51
26-01-2009, 13:29
Korzystam z identycznej wersji Joomla i zainstalowałem komponent JoomlaPack dokładnie według wskazówek przedstawionych w tym artykule:
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/690/51/
Należałoby zwrócić na opisane tam wymagania do poprawnego działania tego komponentu:

JoomlaPack wymaga na serwerze:
PHP od 4.3.9 wzwyż; zalecane od 5.2.1 w górę,
zmienna PHP <code>memory_limit</code> ustawiona co najmniej na poziomie 8Mb,
udostępniona funkcja <code>opendir</code> lub <code>glob</code> (zalecane <code>opendir</code>)
raczej wyłączony tryb bezpieczny (<code>safe_mode=Off</code>, ale przy włączonym też nie powinno być problemów).
wolne miejsce na serwerze w granicach 70-80% rozmiaru zajmowanego przez witrynę.
Korzystając ze znakomitego artykułu udało mi się zainstalować i poprawnie wyeksportować kopię plików systemowych z serwera i śpię teraz zdecydowanie spokojniej.