PDA

Zobacz pełną wersję : Odzielny szablon dla podstrony



llukasz
01-07-2007, 14:17
Witam!
Mam taki problem - chciałbym, by dana podstrona, działała na zasadzie strony głównej - będzie zawierała różne panele, etc. ale powiązane tematycznie (panele na środku strony, o innej strukturze więc potrzebny oddzielny szablon) - w dodatku ten sam szablon byłby przy pewnych materiałach statycznych, takich "sub-szablonów" na stronie byłoby kilka... problem w tym, że nie chcę robić oddzielnego (pliki pobierałyby się ponownie etc.) tylko zrobić to w jednym ustawiając danym podstronom zwyczajnie inny plik index.php - np. index1.php też w folderze tego jednego szablonu. Proszę o radę - jak to zrobić, żeby działało tak jak mówię - czyli możliwość podpięcia pod materiały statyczne i jak już mówiłem, zrobienie jakby podstron, ale o charakterze strony głównej, tylko z innym układem i może news'ami, ale z danej kategorii tematycznej...

pozdrawiam i z góry serdecznie dziękuję za pomoc...

zwiastun
01-07-2007, 16:18
Chcesz po prostu przekombinować! Co się da, to się da, ale nie wszystko.
Istota szablonu polega na tym, że jest... szablonem. Masz możliwość przypisania innych szablonów do poszczególnych sekcji . Można, posługując się instrukcj ą if option= ... ustalić, że przy wywołaniu określonych komponentów (np. strony startowej FrontPage), zawsze będzie wywoływany inny szablon (niedawno odpowiadałem na podobne pytanie). Natomiast z tego co piszesz wynika, że rozwiązaniem jest raczej multisite (subdomeny) a nie jedna strona.
Rozważ poza tym: czy to Twoje widziCiSię, że tak będzie dobrze, czy rzeczywista potrzeba użytkowników. Bajery są dobre żeby zabawiać, strona internetowa, zwłaszcza szkoły, choć może także i cieszyć, nie powinna być cyrkiem.