PDA

Zobacz pełną wersję : Całkowicie zielony - problem z instalacją na komputer



seba881
01-07-2007, 23:18
Witam troszke poczytałem, moze nie trafiłem akurat na wątek poruszający ten temat w internecie. Zainstalowałem program pakiet XJ który byłopisany jako gotowy pakiet joomli na komputer ze jak go zainstaluj eto moge brać się za tworzenie stron (naukę) ale po zainstalowanu pojawia mi się tylko małe okieneczko z kilkoma przyciskami klikam na joomle 1,0,12 i otwiera mi się taka zielona stronka po niemiecku gdzieś udalo mi się wleźć w cos takiego jak na tych obrazkach http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/434/26/ no i prosi o te hasła w kroku 1 . I co dalej? podobno to miało działać na moim kompie (niby jakaś symulacja serweru??) to w takim razie skąd mam wziąć to wszystko a jeśli juz musi być serwer to czy może być darmowe konto na republice. Najpierw chciałbym stworzyć stronę a dopiero potem zacząć płacić za serwer także nie mam ani adresu ani serweru narazie. Z gory dziękuję za dobre rady ewentualnie jakieś linki. tylko proszę nie podawać google bo nawet nie wiem co wpisywac w hasłach wyszukiwania.

kurtz
04-07-2007, 18:30
[...]

kalisto
06-07-2007, 14:47
a ja polecam xampp'a

nowyr
06-07-2007, 15:19
XJ jest ok nic innego nie trzeba instalować. Po zainstalowaniu pakietu na dysku c:\xampplite masz cała instalacje (Apache, PHP, MySOL i phpmyadmin), a po uruchomieniu skrótu pojawia Ci się główne okno do zarządzania. domyślnie jest tam zainstalowana joomla ale nie PL i dlatego wchodzisz do katalogu C:\xampplite\htdocs\ i zmieniasz nazwę folderu 'joomla' na np. 'joomla_old', tworzysz nowy folder 'joomla' i do niego kopiujesz instalkę joomli pobraną z plikowni. Dodatkowo w phpmyadmin tworzysz bazę pod instalację a reszta to już instalka zgodnie z podanym przez Ciebie linkiem ...

Pzdr.

noodles
06-07-2007, 18:13
ja uzywam Krasnal na kompie to testowania wszystkiego sprawuje mi sie swietnie... wiec jego Ci polecam...