PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt witryny: działy



mops
01-07-2007, 23:38
Obiekt działań: Joomla 1.0.12

Chce wykonać stronę internetową, która to będzie podzielona na działy. Nie będzie to jednak podział na standardowe sekcje artykułów, czy wiadomości, a bardziej pójście w "wortalizację". Chyba najlepiej zobrazuje to na przykładzie.

Menu: S0 | S1 | S2 | S3 | S4

Wszystkie podstrony (S...) mają wspólny design, lecz inaczej rozłożone niektóre elementy (jak moduły).

S0 jest to strona główna. Wchodzimy do S1 i widzimy inne moduły, inne menu, inny content. Wchodzimy dalej S2, pojawia się strona z całkiem innym layoutem, lecz nadal w designie 'matce'. Przechodzimy do działu S3, pojawia się nam sklep internetowy, również zawarty w designie strony, lecz całkowicie odcięty od wcześniejszego contentu oraz menu.

Wszystkie te działy będą posiadać swój unikalny adres URL, czyli np. s1.mojadomena.pl, s2.mojadomena.pl itd.

Zależy mi również, aby wchodząc do danego działu i robiąc wszystko w obrębie niego, tab w menu był zawsze aktywny.


Tak właśnie jest zrobiona główna strona Joomli: http://www.joomla.org/ . Czy ktoś mógłby mnie nakierować, jak coś takiego zrobić. Będę bardzo wdzięczny jeżeli ktoś mi na spokojnie, merytorycznie to wytłumaczy.

zwiastun
02-07-2007, 01:20
Najkrócej: to nie jest jedna strona ale kilka witryn w subdomenach. Główne menu (na górnym pasku) to po prostu menu z adresów URL każdej z witryn.
Możesz się także posłużyć jednym z kilku komponentów do multisite.

mops
02-07-2007, 13:57
A jak to się ma do wydajności i obciążenia serwera? Jest jakaś znacząca różnica? Jakieś utrudnienia, komplikacje?

zwiastun
02-07-2007, 14:04
Hmm, dodatkowy komponent (trochę miejsca), wydajność to sprawa serwera, obciążenie zależeć będzie od transferu danych

mops
02-07-2007, 14:16
Tzn. chodzi mi o tą różnicę:

1 Joomla v 4 Joomle

Oba przypadki na serwerze współdzielonym, b. dobrym.

Czy w ogóle zauważalna będzie jakaś różnica, bo z tego co wyczytałem to te komponenty jakby łączą wszystkie bazy w jedną i tyle.