PDA

Zobacz pełną wersję : AkoComment - komentarze się nie dodają



Darek1970
02-07-2007, 09:01
Temat co prawda był poruszany, ale ostatecznie nie znalazłem rozwiązania.
Mam zainstalowanego joomla 1.0.11 na home.pl. Generalnie wszystko działa bez zarzutu. Z jednym małym wyjątkiem. Problem dotyczy instalacji AkoComment 2.0.1 pl (pobrany z plikowni joomla, aktualizowany w lutym 2007).
Zainstalowałem poprawnie komponent i dodatek - bota. Bota oczywiście opublikowałem. W panelu administracyjnym składnika zaznaczyłem, żeby komentarze można było dodawac do wszystkich seksji, które zaznaczyłem.
Wybrałem opcję, że komentarze mogą dodawac wszyscy użytkownicy (nawet niezalogowani).
Formularz dodawania komentarzy wyświetla się poprawnie. Jednak po wpisaniu komentarza pojawia się komunikat: Komentarze są chronione przed spamem.
Później wyskakuje komunikat, że nie masz uprawnień, aby oglądac to okno (dotyczy to nawet zalogowanych użytkowników).
Dodam, że wyłączyłem wszystkie opcje dotyczące integracji.
Niezależnie od tego jakich dokonam ustawień, żaden komentarz nie zostaje dodany, a mail, jaki otrzymuje administrator jest pusty (tzn. informacja jest, że dodano nowy komentarz, ale nie ma żadnych treści, ani informacji od kogo pochodzi komentarz).
Dlaczego komentarze nie chcą się dodawac?

Micky
20-07-2007, 10:22
Mam dokładnie identyczny problem - taki sam komunikat, komentarzy nie widać w liście zawartej w komponencie

zwiastun
20-07-2007, 10:37
Prosze po prostu zmienić komponent - w plikowni od kilku dni jest dopracowana wersja AkoComment Tweeaked SE
Powodem prawdopodobnie wyłączone (słusznie) RG

alex51
20-07-2007, 11:19
Prosze po prostu zmienić komponent - w plikowni od kilku dni jest dopracowana wersja AkoComment Tweeaked SE

Zainstalowałem wspomniany wyżej AkoComment Tweeaked SE i potwierdzam to co wspominali w powyższych postach inni użytkownicy. Nie wyświetlają sie wpisywane komentarze. Nie widać ich ani na stronie tytułowej ani z poziomu Panelu Administratora.

Powodem prawdopodobnie wyłączone (słusznie) RG a można jaśniej?

zwiastun
20-07-2007, 11:33
W przypadku wersji Tweeaked SE to nie jest kwestia RG (register_globals). Komponent jest pod tym względem poprawiony.
Nie wiem, z jakiego powodu może nie działać - sprawdzałem na 3 różnych J! i wszystko jest OK

alex51
20-07-2007, 12:45
Wpisuję komentarz, pojawia sie komunikat, informujący, że komentarz został dodany. Dostaje @ potwierdzającego wstawienie komentarza. jednak nigdzie go nie widać. Nie ma go pod komentowanym artykułem, nie ma też w wykazie komentarzy w Panelu Administracyjnym.

alex51
20-07-2007, 12:59
Zlokalizowałem powód braku komentarzy. Po zainstalowaniu wszystkiego chciałem zaimportować tabelę ze starymi komentarzami (ze starej kopii bazy) więc usunąłem tabelę nową zastępując ją tą starą i to powodowało brak wyświetlania komentarzy. Po odinstalowaniu bota i komponentu ponownie zainstalowałem je i komponent funkcjonuje poprawnie. Sory za zamieszanie.

Micky
20-07-2007, 15:09
Miałem zainstalowany komponent ze wspomnianym przez Darek1970 błędem. zgodnie z zaleceniami chciałem go zamienić na AkoComment Tweeaked SE, w tym celu chciałem odinstalować komponent. Przy próbie odinstalowania pojawił się komunikat zaczynający się na "Fatal error" (chyba), po kliknięciu "Dalej" komponent znikną z menu komponenty, ale jego pliki zciąż pozostały na serwerze. Przez FTP usunąłem cały folder "com_akocomment".

Zainstalowałem komponent AkoComment Tweeaked SE i powodzeniem jednak po ponownym zainstalowaniu dodatku i opublikowaniu go, w podstronach w których powinny być pola na komentarz pojawiał się błąd.
W ustawieniach komponentu zamiast tekstów objaśniających pola do zaznaczenia pojawiły się niezrozumiałe polecenia z "_".
Pomyślałem że pewnie źle się zainstalował komponent - przy odinstalowywanie znowu pokazał się "Fatal error" Tym razem także znikł komponent z menu komponentów, ale na serwerze nie było widać katalogu "com_akocomment" niestety nie udało się ponownie zainstalować tego komponentu, ponieważ (tak było w komunikacie) nie udało się utworzyć katalogu "com_akocomment". Również przy ręcznej próbie utworzenia takiego katalogu, było to niemożliwe.

Napewno zrobiłem źle kilka rzeczy... Proszę o wyrozumiałość. Czy da się to jakoś naprawić?

danpre
07-08-2007, 13:23
Temat co prawda był poruszany, ale ostatecznie nie znalazłem rozwiązania.
Mam zainstalowanego joomla 1.0.11 na home.pl. Generalnie wszystko działa bez zarzutu. Z jednym małym wyjątkiem. Problem dotyczy instalacji AkoComment 2.0.1 pl (pobrany z plikowni joomla, aktualizowany w lutym 2007).
Zainstalowałem poprawnie komponent i dodatek - bota. Bota oczywiście opublikowałem. W panelu administracyjnym składnika zaznaczyłem, żeby komentarze można było dodawac do wszystkich seksji, które zaznaczyłem.
Wybrałem opcję, że komentarze mogą dodawac wszyscy użytkownicy (nawet niezalogowani).
Formularz dodawania komentarzy wyświetla się poprawnie. Jednak po wpisaniu komentarza pojawia się komunikat: Komentarze są chronione przed spamem.
Później wyskakuje komunikat, że nie masz uprawnień, aby oglądac to okno (dotyczy to nawet zalogowanych użytkowników).
Dodam, że wyłączyłem wszystkie opcje dotyczące integracji.
Niezależnie od tego jakich dokonam ustawień, żaden komentarz nie zostaje dodany, a mail, jaki otrzymuje administrator jest pusty (tzn. informacja jest, że dodano nowy komentarz, ale nie ma żadnych treści, ani informacji od kogo pochodzi komentarz).
Dlaczego komentarze nie chcą się dodawac?

Mogę tylko potwierdzić że występował u mnie ten sam błąd przy zastosowaniu AkoComment 2.0.1 pl.

Zamiana na AkoComment Tweeaked SE go usunęła.

DANIeL

szomek
09-10-2007, 20:13
... bo (sorki, może już oślepłem) ale nie widzę go w plikowni :(

zwiastun
09-10-2007, 20:48
Plikownia2

Talyn
22-12-2008, 18:59
Witam

Mam ten problem co koledzy wcześniej.
Pierwszy raz zainstalowałem ten komponent i wszystko działa ok, zainstalowałem bota, skonfigurowałem, ale po dodaniu komentarza ani nie wysyła maila do admina, ani nie pojawiają się komentarze na liście.
Próbowałem z register on i off. Jakieś rady?
Pliz.

zwiastun
22-12-2008, 23:37
Daj sobie z tym po prostu spokój - są nowocześniejsze i lepsze rozwiązania.

Talyn
22-12-2008, 23:46
A jakieś wskazówki?
Sorry, że tak zawracam głowę, ale jak zajrzałem ile tego jest w pobieralni to mi się włos zjeżył :/
Co polecasz?

zwiastun
22-12-2008, 23:47
mxComment dla przykładu