PDA

Zobacz pełną wersję : 2 szablony i problem z linkiem ze strony startowej



web
02-07-2007, 14:40
Witam serdecznie,

Posiadam poprawną instalację Joomla! 1.0.8 Stable, mam stworzone dwa obsługujące ją szablony.
Szablon A jest przypisany stronie startowej szablon B jest domyślny dla całej reszty.
Problem dotyczy wyświetlania artykułów poprzez kliknięcie "czytaj więcej" na stronie startowej. Klikając w link otwierająca się artykuł w szablonie A. Moje pytanie jak zrobić by klikając w "czytaj więcej" rozwinięcie artykułów ze strony startowej otwierało się w szablonie B?
Nie wiem czy jest to możliwe. Mile widziana każda podpowiedź jak rozwiązać problem:)

pozdr
web

Dylek
02-07-2007, 15:01
Hmmm... rozwiniecie artykulu ze strony startowej jest niejako elementem strony startowej - wiec templatka A. Chyba tak musi byc...

nexus246
02-07-2007, 15:24
Może da się inaczej ale proponowałbym podmienić w funkcji generującej link "Czytaj więcej" Itemid linku. Gdy Itemid==1 (lub inny nie wiem jak masz ustawione u siebie, zerknij jaki się dokleja) to zamień na jakiś inny "pod którym" jest podpięty szablon B.

Parametr Itemid mówi o tym do jakiej części menu należy artykuł.

web
03-07-2007, 15:33
dziękuję za podpowiedzi, niestety nie udało mi się rozwiązać problemu:(


proponowałbym podmienić w funkcji generującej link "Czytaj więcej" Itemid linku
Szablon B jest wyświetlany gdy Itemid=2, niestety nie wiem jak zmodyfikować funkcję. (jestem raczej koderem xhtml+css)
Próbowałem dokonywać zmian w content.html.php ale jakoś nic nie pomaga. Jeśli ktoś wie jak dokonać takiej modyfikacji proszę o przykładowy kawałek kodu.
pozdr
Piotr