PDA

Zobacz pełną wersję : multithumb-problem z administracją



iwcia_r
02-07-2007, 18:36
Witajcie!
Zainstalowałam sobie dodatek Multithumb, mam tylko problem... jeśli się nie mylę zdjęcia do tego dodatku przechowywane są w folderze mambots/content/multithumb/lightbox/images... probowalam dodac do artykulu zdjecie. Wedlug instrukcji mozna to zrobic poprzez mosimage, lub poprzez {multithumb} tylko pytanie.. jak mam wybrac zdjecie z tamtego folderu, skoro w zakladce grafika mam tylko do wybory zdjecia z głownego katalogu images, pls help :)

qbratek
03-07-2007, 18:48
Nie wiem co Ty kombinujesz. Pod ścieżką, którą podałaś znajdują się elementy graficzne wykorzystywane przez lightbox, a nie zdjęcia. Ogólnie to robi się to tak:

1. Tworzysz sobie jakis katalog na serwerze (np. foto) i wrzucasz do niego zdjęcia (np. joomla/images/foto). Możesz to zrobić przez Joomlę, a możesz przez ftp.
2. W artykule wrzucasz zdjęcie i w opcjach zdjęcia podajesz adres http://twojadomena.pl/joomla/images/foto/zdjecie1.jpg , a w polu Image description piszesz mt_gallery:Nazwa galerii (możesz to również zrobić w HTML-u).
3. W katalogu ze zdjęciami tworzysz plik zdjecie1.jpg.txt, a w nim umieszczasz opisy na zasadzie:

zdjecie1.jpg Opis pierwszy
zdjecie2.jpg Opis drugi
zdjecie3.jpg Opis trzeci
itd.

I to wszystko.

Pozdrawiam
Bartek

iwcia_r
03-07-2007, 23:43
Chyba nadal czegoś nie rozumiem... otwieram artykuł, klikam na insert image ;> potem wchodzą w zakładkę grafika i do wybrania mam tylko te zdjęcia, które sa w images/stories/ czy mam w takim razie utowrzyć folder foto wlasnie w tamtym miejscu?? PRobowlaam podac w zakladce grafika w opcji zrodlo, to co podales i opis zdjecia... ale pojawia sie komunikat o potrzebie wyboru zdjecia z listy :( sorki,ze z takimi pytaniami, ale pierwszy raz ruszam galerie w joomli a chcialabym ja opanowac :) a przede wszytskim uruchomic ;) takze bede wdzieczna za pomoc

iwcia_r
04-07-2007, 00:22
to znowu ja ;) pomylilma za pierwszym razem katalogi (bo na jednym serwerku stawiam dwa portal testowe i pomerdalam, do ktorego wgrac foteczki... no ale wgralam zdjecia do katalogu joomla/images/stories bo z tamtego katalogu pobiera na liste wyboru.. wybrlama zdjecie jakie mi odpowiada wspiaslam w opis foti mt_gallery:nazwa galerii i jedyne co otrzymalam na stronie... to naswe artykulu i to tylko pierwszy jego wyraz :> poza tym biala strona... z kolei jak wklejam do artykulu zdjecie z dostepnych przykladow w joomla/images/food to pojawia sie zdjecie, pod nim napis mt_gallery:nazwa galerii i po klikniecu na nim, nic sie nie dzieje... prosze o pomoc, z gory dziekuje za wyrozomialosc, dla nowincjusza ;)

rapha-el
04-07-2007, 10:30
Wstawianie obrazu do artykułu wygląda następująco:
- przegrywasz obrazek na serwer do katalogu images/stories lub niższego
- w panelu administracyjnym Joomla wchodzisz do artykułu, w którym chcesz wstawić obraz
- z panelu po prawej stronie wybierasz zakładkę Grafiki
- szukasz tam swojego obrazu, klikasz na niego, a potem na przycisk po prawej >> (Dodanie)
- w treści artykułu w miejscu gdzie chcesz żeby pojawił się obraz wpisujesz {mosimage} lub klikasz na przycisk INSERT IMAGE znajdujący się poniżej pola wpisywania treści artykułu
- zapisujesz artykuł

Jeżeli chcesz zrobić szybko galerię z wielu obrazów postępujesz następująco:
- tworzysz na serwerze w katalogu images/stories, podkatalog o dowolnej nazwie (np. moja_galeria)
- kopiujesz tam wszystkie obrazu, które chcesz mieć w galerii
- wchodzisz do artykułu, w którym chcesz mieć galerię
- w zakładce Grafiki z listy wyboru Podfolder wybierasz swój katalog (moja_galeria)
- wstawiasz do artykułu pierwszy obraz z tego katalogu (tak jak to opisałem poprzednio)
- teraz w zakładce Grafiki w polu Dodane grafiki klikasz na ten obraz, który dodałaś
- w polu Źródło powinien pojawić się link do tego obrazu
- w polu Tekst zastępczy wpisujesz mt_gallery:Nazwa galerii (gdzie zamiast Nazwa galerii wpisujesz jak ma się nazywać Twoja galeria)
- teraz bardzo ważne! Klikasz na przycisk Zastosuj, który znajduje się trochę niżej (nie ten na górze)
- zapisujesz artykuł

To jest chyba najprostszy sposób i mam nadzieję, że teraz sobie poradzisz

iwcia_r
04-07-2007, 23:16
Bardzo dziekuje bardzo za tak obszerna instrukcje :) wyszlo na to,ze robilam tak juz... ALE... ale nadal cos nie dziala... postanowilam przesledzic instrukcje krok po kroku raz jeszcze... zrobilam wszystko dokladnie tak jak mialo byc, wpisalam tez mt_gallery:Nazwa galerii (zakladam,ze zadnych spacji tam nie ma ;)) Niestety skutek byl ten sam... caly portal pojawil sie na ekranie jako bialy ekran z nazwa START,, bo akurat znajdowlaam sie na stronie startowej, a lin do niej nazywa sie start... Nie mam pojecia co jest nie tak... pislama tez do admina i okazalo sie,ze na serwerze nie ma zanych bibliotek grafiki, czy w tym nalezy upatrywac sie przyczyny? Troche to dziwne, bo jak skorzystam z simple image gallery, to co prawda miniaturki nie sa tworzone (czytalam,ze to z powodu braku bibliotek), ale obraz glowny sie pojawia i zamiast miniaturek mam male kwadraciki ;) Takze czemu to psuje caly portal? Dodam, ze po wykasowaniu mosimage, portal na szczescie powrocil do stanu pierwotnego

rapha-el
05-07-2007, 10:03
No to już znalazłaś przyczynę. Obecnie wiele dodatków korzysta z bibliotek graficznych, więc jeżeli chcesz mieć porządną stronę na Joomli to poszukaj lepszego serwera. Za kilka złotych miesięcznie możesz mieć już dobry serwer, który nie będzie sprawiał problemów.

iwcia_r
05-07-2007, 20:48
Dzięki wielkie rapha-el :) a skoro o serwerach mowa... wiem, że temat ten był poruszany już nie raz i w ogóle, ale może masz jakieś dwa, albo 3 hostingi godne polecenia ?? najelepiej,zeby tez safe mody byly na off :) Bo poki co, ze znajomego serwerka korzystam i wciąż go o coś proszę... aż mi głupio :P

rapha-el
06-07-2007, 09:48
Ja używam OVH (http://www.ovh.pl/) od jakiegoś czasu i nie narzekam. Skusiła mnie ich promocja, dzięki której w cenie domeny dostajesz serwer (oczywiście wirtualny) za darmo. Poza tym odnowienie jest stosunkowo tanie. A serwer (30 GB transferu miesięcznie, 1 GB na www) całkiem dobrze sprawdza się do małych/średnich stronek. No i oczywiście Safe Mode Off. Jedynie Register Globals mają standardowo ustawione na On, ale da się to bez problemu zmienić w pliku htaccess.

iwcia_r
06-07-2007, 20:30
oki, dzięki wielkie za pomoc :)

arpegiator
07-07-2007, 10:08
A ja nadal mam problem. Tu obrazek:
http://granty.pl./tmp/image1.png

Wsadza do artykułu zwykły obrazek zupełnie tak jaby nie było zainstalowanego multithumb.
Co jest nie tak - jest galeria (katalog), są zdjęcia, potem sie gubie. Może za dużo słowa "automatycznie" w opisie, a jako programista nie rozumiem słowa automatycznie :)