PDA

Zobacz pełną wersję : Jedna rejestracja dla kilku niezaleznych serwisow joomla..



turner
02-07-2007, 22:19
Witam serdecznie,
Mam zamiar wdrozyc 4 serwisy tematyczne, kazdy w innej domenie, w innym template`cie. Mysle jednak o tym aby rejestracja byla rozwiazana w ten sposob, aby przy rejestracji w jednym serwisie tworzylo sie automatycznie konto we wszystkich pozostalych. To dosyc ciekawe rozwiazanie i wygodne dla uzytkownikow. Jeszcze lepiej jesli beda mieli mozliwosc wyboru do ktorego serwisu byc rejestrowanym. Mam pewne doswiadczenie w joomla, kilka serwisow juz postawilem ale nigdy nie probowalem takiego rozwiazania. W jaki sposob najlepiej to ogarnac? Czy istnieja gotowe narzedzia (modul/komponent) umozliwiajace taka funkcjonalnosc? Bede wdzieczny za kazda wskazowke.
Pozdrawiam.

traczu
04-07-2007, 13:05
myślę ze jak na jednym serwerze to można by było i na jednej bazie to zrobić ale tylko korzystać z tabeli użytkowników wydaje się takie rozwiązanie dość proste

zwiastun
04-07-2007, 13:13
Takie rozwiązanie raczej nie istnieje (powiązanie witryn w różnych domenach). Możesz spróbować dopisać funkcję do skryptu registration.php, która prześle dane do wszystkich czterech baz. Możliwe jest natomiast conieco przy zastosowaniu subdomen

kurtz
04-07-2007, 17:45
[...]

iMpreza
17-06-2010, 18:43
Witam. Widzę że temat jest dość stary także pewnie znaleziono już dużo rozwiązań w tym zakresię. W moim przypadku chciałbym zrobic na pierwszej stronie Artykuly na subdomenach Forum , Społecznosc i Pliki ( czyli na czterech oddzielnie zainstalowach joomla). Czy dało by się coś takigo zrobić żeby po zarejestrowaniu na glownej stronie użytkownik był widziany na subomennach jako użytkowik zalogowany. Nie jestem ekspertem ale wydaje mi się że w ten sposób uniknoł bym bałaganu na zapleczu i jako całość działało by to szybciej choć nie jestem o tym przekonany .
Z góry dziękuje za jakąs podpowiedz lub link. Pozdrawiam