PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka probemów do rozwiązania



eos5
03-07-2007, 10:40
Szanowni Dyskutanci,

chcąc wykończyć od strony technicznej CMS Joomla w wersji 1.0.11 PL, natrafiłem na problemy, z którymy nie potrafię sobie poradzić. Wierzę, że dzięki Wam uda mi się je rozwiązać. Poniżej kilka z problemów różnej maści:

1. Jak usunąć pasek pozycji (nawigacji), czyli aktualną informację w jakim menu / podmenu się znajdujemy. Nie wiem, jak fachowo to określić, dlatego podaję przykład. Na stronie http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_josresource/Itemid,56/ "pasek" ten znajduje się pod górnym menu i brzmi tak: Start -> Katalog zasobów

2. Jak pozbyć się obrazka przedstawiającego klucze w oknie logowania (standardowy moduł zainstalowany w Joomla), które wywoływane jest z poziomu menu?

3. Czy w komponencie Ja Submit możliwe jest usunięcie możliwości wysyłania grafiki?

4. W standardowym joomlowskim menu użytkownika dostępny jest element "Moje konto". Jak usunąć z niego możliwość wyboru przez użytkownika "edytora użytkownika". Najlepiej usunąć całą tą ostatnią linię, bo i tak jest jeden tylko edytor. Ale jak to zrobić?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Serdecznie pozdrawiam,
eos5

noodles
03-07-2007, 18:23
apropo pierwszego pytania to chyba jest jakis modul....

co do 2 mozesz zastapic obrazek klucze innym obrazkiem np jakims przezroczystym gifem


3 i 4 pytanie jest mi totalnie obce ;)
ale na 4 mozliwe ze znajdzesz gdzies elementy menu usera... gdzie je poprostu pokazujesz albo raczej ukrywasz... i dajesz im atrybuty tylko dla root

noodles
03-07-2007, 18:24
mowiac modul mialen namysli zainstalowany modul ktory poprostu mozna wylaczyc ale nie mam 100% pewnosci :/

zwiastun
03-07-2007, 21:20
Szanowni pytający i odpowiadający:
1. Na pytania z zakresu abecadła obsługi Joomla! na forum raczej nie odpowiadamy. Bo odpowiedzi na nie są w systemie pomocy.

2. Do eos5 Zanim się zabierzesz za "techniczne wykańczanie" to dobrze byloby wiedzieć jednak, co jest co i jak to coś działa. Bo to tak, jakbyś był np. grabarzem albo ślusarzem z wykształcenia i zaczął leczyć ludzi swoimi metodami.

Pytania 1,2,4 wskazują, że nie masz podstawowego pojęcia o obsludze Joomla! więc je najpierw zdobądź. Pytanie 3 - da się. Kod zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb. to jest na GNU GPL (a w JA Submit o ile pamiętam to chyba nawet jakaś konfiguracja jest)

eos5
17-08-2007, 16:31
Witam,

odpowiedź na 1 pytanie brzmi. W pliku php w głównym katalogu templatki należy odnaleźć path id i całą linijkę kodu umieścić w znacznikach komentarzu. Odpowiedź na to pytanie udzielił wierzbka. Dziękuję.

Pozdrawiam,
Tomek