PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka problemów



Dark_Gamis
03-07-2007, 20:14
Witam serdecznie mam kilka problemów z którymi nie mogę sobie poradzić :
Chciałbym ,
1)żeby w artykułach zamiast "wpisał" pisało Redaktor .
2)było dostępne pole żródło przy pisaniu artykułów a potem wyświetlało w artykułach pod Redaktor .
3) Nazwa Redaktora była podlinkowana tak żeby uruchamiał się domysły program pocztowy (maito://nazwa@serwer)
4) Inne wyświetlanie kategorii sekcji .
5) Dłuższe pole to wpisania tytułu artykułu ;0

alegorn
04-07-2007, 10:05
1. znajdziesz w plikach jezykowych

4 - tzn ?

2,3,5 - 'reczna' przerobka joomli. da sie bez problemow, tylko trzeba wiedziec gdzie.

dziala bez problemow. (modyfikacja kodu oraz bazy danych)ja cos podobnego robilem przy stronach BIP. takze trzeba bylo dodac kilka pol. wymagana jedynie znajomosc joomli oraz php :]


Al

Dark_Gamis
04-07-2007, 22:03
A możesz mi powiedzieć dokładnie jak ? Nie chce popsuć Joomli sobie bo to też strona Bipu jest
A co do 4 punktu :
Zrobiłem tak podpiłem pod menu żeby mi pokazywało wszystkie kategorie danej sekcji
Tu akurat jest gitarka jeszcze
Wchodzę w daną sekcje i widzę spis artykułów i chciałbym żeby wyświetlało inaczej niż jest teraz Może podobno jak są wyświetlane kategorie danej sekcji
Jak już wejdzie sie w kategorie danej sekcji i wybierze się artykuł nie widać nazwy autora
Ten 1 punkt zrobiłem bez problemu .

noodles
04-07-2007, 23:01
co do 3 punktu zastanów bo sie pozniej mzoesz miec problemy ze spamem ;) pamietam ze byly jakies moduły do ukrywania emaila...

noodles
04-07-2007, 23:02
mozliwe z wpliku od jezyka jak zrobisz mailto: to zadziala nie zaszkodzi sprawdzić... a co do zepsucia zrob sobie backup pierwotnej dzialajacej wersji

alegorn
05-07-2007, 09:39
hm.. ja podszedlem troche inaczej do problemu.
pobawilem sie nad odpowiednim stworzeniem kontroli wersji.

zrodlo, jako osobne pole, w takim ukladzie nie jest potrzebne (mozesz wpisac jako AUTOR dowolna, niezarejestrowana w systemie osobe - czyli wlasnie nasze zrodlo.).

w kontroli wersji widac jednak kto ta informacje wprowadzil do systemu, tak jak i kazda modyfikacje dokumentu(w sensie kto i kiedy).
zdecydowanie moim (i nie tylko, bo konsultowalem to troche) wystarcza dla wymagan stron BIP - widac nawet wersje skasowane w joomla.

kwestia odpowiedniej prezentacji na stronce tych informacji, ja zbudowalem sobie komponent i modul do tego, i w kazdym artykule, ktory choc raz byl zmieniany - pojawia sie stopka z kontrola wersji, a w panelu admina, w komponencie wylistowane sa wszystkie artykuly, lacznie z tymi usunietymi.

w tym celu - musialem jednak zmodyfikowac baze danych, + kilka plikow systemowych + rozwiazania wlasne(mod + komponent).

odezwij sie na priv - wtedy bedzie latwiej prowadzic dyskusje.

zmian, jakie dokonalem w plikach nie bede tu umieszczac, jako ze jesli ktos zna sie na rzeczy to tego nie potrzebuje (wystarczy sama idea), a jesli ktos sie nie zna to lepiej niech tego sam nie robi. komponent i modul bez owych zmian w systemie - nie zadzialaja.

Al

ps - sekcje, jak i sposob wyswietlania artykulow - sa mocno konfigurowalne, poszukaj dobrze w ustawieniach... w tej kwestii sa tu osoby ktore lepiej ci to wytlumacza..

ps - zastanawiam sie troche nad tym, moze warto by - o ile moje rozwiazanie odpowiada wam - wydac wersje joomlaBIP :D, wtedy mialbym pewnosc ze wszystkie zmiany jakie wprowadzilem sa na wlasciwym miejscu.... a przy zaangazowaniu kilku osob - byla by szansa na stworzenie calkiem niezlego rozwiazania dla stron bip (calosc stawialem na utf)

noodles
05-07-2007, 20:11
w zasadzie wersja BIP mogla by byc ok ale lepiej by bylo gdyby to był poprostu jakis moduł odpowiedzalny za zmiane tego gdzie latwo mozna wprowadzić te zmiany tzn mail i nazwa jaka ma sie wyswietlac... a do tego tak jak mowisz zeby dalo sie sprawdic który login tak naprawde napisal co napisal...

Rybik
05-07-2007, 20:16
post nieregulaminowy - temat zamykam