PDA

Zobacz pełną wersję : problem z multithumb



kondrat
04-07-2007, 10:18
Witam. Zainstalowalem multi thumb, lecz nie ma go nigdzie w panelu admina. Zauwazylem w ostatniej chwli ze nie mam praw zapisu do katalogu mambots system. Czy to moze byc wina nie dzialania dodatku? Ew wytlymaczy mi ktos jak usunac i ponownie zainstalowac nie majac dostepu do multithumba z panelu admina?

kangurek
04-07-2007, 10:37
u mnie jest dokładnie tak jak mówisz zarządza się w dodatku. Może odinstalować i zainstalować ponownie ?

rapha-el
04-07-2007, 10:37
Panel administracyjny dodatku Multithumb dostępny jest po wybraniu z górnego menu Dodatki/Dodatki-witryna.

Aby zainstalować jakikolwiek dodatek musisz mieć prawa dostępu do katalogu mambots.

kondrat
04-07-2007, 10:39
mam prawa juz do katalogu mambots , nie mialem tylko do mambots/system ale juz zmienilem, wiem gdzie sie zarzadza dodatkami jak chce zainstalowac jeszcze raz to mi wyskakuje ze plik istnieje... :(

rapha-el
04-07-2007, 11:02
Jeżeli Multithumb jest na liście zainstalowanych dodatków to go usuń i zainstaluj ponownie.

Jeżeli go nie ma to możesz usunąć ręcznie pliki z katalogu mambots/content zainstalowane przez Multithumb'a.

Multithumb w katalogu mambots/content tworzy pliki:
- multithumb.php
- multithumb.xml
oraz katalogi:
- multithumb
- multithumb_languages

kondrat
04-07-2007, 11:13
w panelu go nie ma, tych plikow tez nie ma. :( A przy ponownej instalacji modulu pokazuje blad:


Już istnieje plik o nazwie "%s". Próbujesz instalować ponownie ten sam komponent, moduł lub szablon.

rapha-el
04-07-2007, 11:24
Jesteś pewien, że w katalogu mambots/content nie ma tych plików???

Jeżeli tak może poszukaj wpisów w bazie danych. Jeżeli jest wpis w tabeli jos_mambots to go usuń.

TYLKO PAMIĘTAJ ZRÓB BACKUP BAZY DANYCH PRZED ZMIANAMI!!!

I nie biorę żadnej odpowiedzialności za takie działania:)

kondrat
04-07-2007, 11:31
hmm jestem w tabeli jos_mambots i mam pola:

id
name

itd...

wiesz moze w ktorym polu jest ten wpis?

ew moze ktos mi dac te pliczki z folderu juz zainstalowane?

rapha-el
04-07-2007, 11:41
Usuń cały wiersz w którym name=Multithumb

kondrat
04-07-2007, 11:51
nie widze go :( zapodaje foto :

http://img177.imageshack.us/my.php?image=bazakm2.png

rapha-el
04-07-2007, 11:58
Wybierz Search i wpisz Multithumb. Sprawdź czy w wynikach jest jakiś wpis w tabeli jos_mambots

kondrat
04-07-2007, 12:09
:( niestety...


Total: 0 match(es)

rapha-el
04-07-2007, 12:20
No to nie wiem. Chyba pozostaje tylko przeinstalowanie Joomli:(

kondrat
04-07-2007, 12:23
o nie tego sie nie podejmuje :( To moze tak- znasz jakis inny dodatek ktory moze byc obslugiwany bez wchodzenia w panel admina (np dla redaktorow piszacych newsy przez strone) zeby mogli uploadowac fotki na strone i je wsadzac do newsa najlepiej z light thumbem ale jezeli bedzie bez to przezyje :)

zwiastun
04-07-2007, 12:45
EZ Submit

kondrat
04-07-2007, 13:15
dzieki wielkie ez submit dziala w 50 % :( wszystko sie wgralo cacy sobie testuje ale po kliknieciu ostatniego dalej wyskakuje taki oto blad:



D artykułu: 73 :: Wysyłanie wiadomości :: 4/4 Dziękujemy Ci za przesłanie informacji - artykułu. Zostanie on opublikowany po zaakceptowaniu przez nasz zespół redakcyjny.

Warning: require(components/com_czsubmit/resize.php) [function.require (http://pspworld.pl/function.require)]: failed to open stream: No such file or directory in /home/kondratk/public_html/components/com_czsubmit/czsubmit.php on line 351

Fatal error: require() [function.require (http://pspworld.pl/function.require)]: Failed opening required 'components/com_czsubmit/resize.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/kondratk/public_html/components/com_czsubmit/czsubmit.php on line 351

artykul dochodzi, ale fotki nie.

(chmody podawalem i foldery potworzylem)