PDA

Zobacz pełną wersję : Multithumb



kangurek
04-07-2007, 10:25
Witam, mam taki problem z multithumb mianowicie nie działa mi na wszystkich szablonach. Mam szablon Tomson_2 (http://www.italexpress.com.pl/administrator/index2.php?option=com_templates#info) i na tym nie działa a na innych działa. Co za to jest odpowiedzialne i jak zrobić aby tu też ładnie java się ładowała. Zdjęcia są otwierane w nowej zakładce.

Z góry dzięki

kondrat
04-07-2007, 10:29
dodaj do pliku index.php kod ktory jest podany w panelu multi thumba...

edit: index php ale szablonu...

kangurek
04-07-2007, 10:51
Kondrat sorki za głupie pytanie ale wszedłem sobie w ten dodatek i o który kod chodzi żeby dopisać do index.php
css ?? nic innego tam nie mam.Wersja 2.0 mam


/*
Poniższe komentarze pomogą zrozumieć i zmodyfikować wygląd i zachowanie miniatur. Wygląd ramek może być określony za pomocą powyższych pól konfiguracyjnych. Komentarze te mogą zostać usunięte.
*/

/*
Styl elementu DIV otaczającego obraz.
*/
div.mtImgBoxStyle {
margin:5px;
}

/*
Styl podpisu umieszczonego pod lub nad obrazem.
Tu możesz zmienić czcionkę, kolor tekstu, itp.
*/
div.mtCapStyle {
font-weight: bold;
color: black;
background-color: #ddd;
padding: 2px;
text-align:center;
overflow:hidden;
}
/*
Styl galerii opartej na tabeli, stworzonej przez Multithumb.
*/
table.multithumb {
width: auto;
}

kondrat
04-07-2007, 10:52
to jest styl kaskadowy css, ty masz to wkleic przed tagiem </head>
w pliku index.php

kangurek
04-07-2007, 11:13
kurcze wkleiłem ale **************** dalej to samo

kondrat
04-07-2007, 11:14
moze zle wkleiles... wklej bezposrednio nad zamknieciem tagu head czyli

</head> i ustaw wszystko w panelu

rapha-el
04-07-2007, 11:15
No dobra nie mam pojęcia co to ma wspólnego ze stylami CSS i po co wstawiać je do plików szablonu...

Według mnie problem jest ze skryptami JavaScript użytymi do wyświetlania menu. To jest częsty problem.

Rozwiązania są następujące:
- stosujesz zwykłe menu i Multithumba
- stosujesz swoje menu ale bez Multithumba
- próbujesz ustawić w panelu admina Multithumba inny sposób wyświetlania okien popup

Problem nie jest z dodatkiem Multithumb tylko z bibliotekami JavaScript, których używa.

kangurek
04-07-2007, 11:33
wiesz co wkleiłem ten kod tak jak mówiłeś ale dalej ****************. Może nie ten kawałek kodu wklejam?? Rozumie że tak to ma wyglądać

<HEAD>


<div>
/*
Poniższe komentarze pomogą zrozumieć i zmodyfikować wygląd i zachowanie miniatur. Wygląd ramek może być określony za pomocą powyższych pól konfiguracyjnych. Komentarze te mogą zostać usunięte.
*/

/*
Styl elementu DIV otaczającego obraz.
*/
div.mtImgBoxStyle {
margin:5px;
}

/*
Styl podpisu umieszczonego pod lub nad obrazem.
Tu możesz zmienić czcionkę, kolor tekstu, itp.
*/
div.mtCapStyle {
font-weight: bold;
color: black;
background-color: #ddd;
padding: 2px;
text-align:center;
overflow:hidden;
}
/*
Styl galerii opartej na tabeli, stworzonej przez Multithumb.
*/
table.multithumb {
width: auto;
}
</div>
</HEAD>

kondrat
04-07-2007, 11:38
yyy ty kawalek cssa wkleiles do index.php? o.0 ty masz jedna linijke podana w panelu dodatku przekopiowac i tyle!

kangurek
04-07-2007, 11:58
kondrat (http://forum.joomla.pl/member.php?u=5884) wielkie dzięki za pomoc ale kuz... która linijkę ?? jakąś zaćmę mam czy cuu

kondrat
04-07-2007, 12:02
ja ci jej nie napisze bo mam problem z instalka. wejdz w dodatki->witryna tam kliknij w multi thumb czy jakos

i tam jest podana (chyba jeszcze pokolorowana)

kangurek
04-07-2007, 12:11
Czym jest Multithumb?

Multithumb to wielozadaniowy dodatek do Joomla, który potrafi automatycznie tworzyć miniatury i okna popup wyświetlające obrazy, jak również zmieniać rozmiary obrazów i dodawać do nich znaki wodne. Potrafi także szyfrować nazwy tak, aby użytkownicy nie mogli poznać położenia oryginalnych plików (bez znaków wodnych). W przypadku listy artykułów wyświetlanej w postaci bloga, Multithumb może stworzyć dla pierwszego obrazu we wprowadzeniu link do całego artykułu, aby ułatwić nawigację użytkownikowi.

Multithumb umożliwia także tworzenie prostej galerii obrazów z określonego katalogu poprzez użycie jednego z obrazów i nadanie mu opisu (atrybut alt) "mt_gallery" lub za pomocą tagów.
Multithumb obsługuje zarówno normalne obrazy jak i tagi {mosimage}.
Jeżeli nie wiesz jak zrealizować swoje pomysły, zobacz poniższe przykłady i instrukcje!
Należy zauważyć, że w przypadku pierwszego użycia dodatku Multithumb na danej stronie, serwer musi przetworzyć wszystkie obrazy, co może zająć trochę czasu. Ta sama procedura nastąpi w przypadku wyczyszczenia pamięci podręcznej dodatku Multithumb.

Lista nowych właściwości dodatku Multithumb 2.0:


Znaki wodne
Mogą być umieszczane na obrazach wyświetlanych w oknach popup jak i w treści. Znaki wodne pobierane są z plików PNG z efektem półprzezroczystości (alpha blending) lub plików GIF, JPG lub PNG z ręcznie ustawionym kolorem przezroczystym.
Pozycja znaku wodnego może być określona przez użytkownika.
Pakiety językowe
Pakiety językowe tłumaczące frontend dodatku Multithumb, które można instalować jak zwykły dodatek.
Ręcznie tworzone miniatury
Można tworzyć własne miniatury i używać ich zamiast miniatur tworzonych przez Multithumb.
Proporcje miniatur
Wybór między najlepszym dopasowaniem (zachowującym proporcje), przycinaniem w celu dopasowania, wypełnianiem wolnego obszaru kolorem tła oraz rozciąganiem (nie zachowującym proporcji).
Szyfrowane nazwy obrazów
Automatyczna zmiana rozmiaru obrazów
Możliwość zmiany rozmiaru obrazów wyświetlanych w oknach popup lub w treści.
Zmiana rozmiaru może być określona liczbą pikseli lub wartością procentową wielkości ekranu.
Nowe typy okien popup: Slimbox, Greybox i Thickbox
Multihumb obsługuje teraz sześć typów okien popup: standardowe, lightbox, slimbox, greybox, thickbox oraz rozszerzana miniatura.
Teraz również rozszerzane miniatury współpracują z podpisami!
"Inteligentna" obsługa kompatybilności z innymi bibliotekami JavaScript
Na przykład: Jeżeli w szablonie zaimplementowana jest już biblioteka mootools.js, Multithumb nie doda jej ponownie.
Auto-galerie z indywidualnymi opisami obrazów
Jeżeli zostanie znaleziony plik tekstowy o takiej samej nazwie jak obraz w galerii, wtedy jego zawartość użyta zostanie jako opis.
Multithumb potrafi nawet stworzyć dla Ciebie gotowy do uzupełnienia plik opisu!
Link do całego artykułu podczas wyświetlania listy artykułów w postaci bloga
W przypadku listy artykułów wyświetlanej w postaci bloga, Multithumb może stworzyć dla pierwszego obrazu we wprowadzeniu link do całego artykułu, zamiast wyświetlać obraz w oknie popup.
Może też stworzyć tylko miniaturę bez możliwości wyświetlenia okna popup.
Bezproblemowa praca w podkatalogach
Żadne modyfikacje plików JavaScript nie są już potrzebne, jeżeli Joomla umieszczona jest w podkatalogu na serwerze.
Własne biblioteki generujące miniatury
Multithumb nie używa już zewnętrznych bibliotek obsługujących miniatury.
Obsługa błędów za pomocą komunikatów wyświetlanych w oknach popup
W przypadku, gdy Multithumb nie może znaleźć pliku ze znakiem wodnym lub serwer nie obsługuje wymaganych funkcji obrazów.
Ogromne możliwości konfiguracyjne
Z tego powodu Mulithumb jest trochę trudny do zrozumienia dla nowych użytkowników :-)
Nadpisywanie parametrów, pozwalające stosować różne ustawienia nawet w tym samym artykule
Większość ustawień dodatku Multithumb może być nadpisana w treści artykułu poprzez zastosowanie odpowiednich tagów:
{multithumb popup_type=greybox full_width=400} spowoduje wyświetlenie obrazu o szerokości 400 pikseli w oknie typu Greybox.
Nowe ustawienia stosowane są do końca artykułu lub ponownego ich nadpisania.
Dostępne online jest również wygodne narzędzie do tworzenia tagów!
Wiele nowych opcji
Dużo lepiej zorganizowany panel administracyjny
Udoskonalony i zoptymalizowany kodWięcej na stronie http://www.kreacom.dk/mambots/multithumb.html

Polskie tłumaczenie: Extend Media. Więcej informacji na stronie www.extendmedia.pl (http://www.extendmedia.pl/)

Uwaga: Polskie tłumaczenie obejmuje panel administracyjny dodatku Multithumb oraz okna typu Lightbox wyświetlające obrazy.

kondrat
04-07-2007, 12:17
a wejdz w instalatory-> dodatki i kliknij na multi thumb moze tam jest

kangurek
04-07-2007, 12:21
tam niestety nie ma... buuu ale dzięki za chęci

Thorn
13-07-2007, 23:23
mam też ten sam problem multi generuje mi miniatury ale za cholere nie chce wyświetlać ich w lightbox

OK poradziłem sobie z tym

zainstalowałem dodatkowo lightthumb

a pomiedzy HEAD dodałem




<script type="text/javascript" src="<?php echo $mosConfig_live_site; ?>/mambots/content/lightThumb/prototype.js"></script>
<script type="text/javascript" src="<?php echo $mosConfig_live_site; ?>/mambots/content/lightThumb/scriptaculous.js?load=effects"></script>
<script type="text/javascript" src="<?php echo $mosConfig_live_site; ?>/mambots/content/lightThumb/lightbox.js"></script>
<link href="<?php echo $mosConfig_live_site; ?>/mambots/content/lightThumb/lightbox.css" rel="stylesheet" type="text/css"/>


pomogło

daniel48
16-07-2007, 20:30
ja mam galerię zoom media i chce na stronie startowej wyswietlac po 3 losowo wybrane zdjęcia z kazdej galerii cos takiego jak na www.fotomotywy.pl (http://www.fotomotywy.pl)
wybralem do tego Thumb bo mozna latwo ustalic takie obramowanie wokol zdjecia jak to jest w pokazanej stronie. mam tylko pytanie jak zrobic zeby moj Thumb sie wyswietlał na stronie startowej i losowe zdjęcie przenosiło zeby przenosilo do danej galerii zdjęć..
Myslicie ze tak powinno byc ze multithumb przenosi do galerii zoommedia czy wszystko moze byc w mutithumb?
I proszę powiedzcie przede wszystkim co zrobic zeby wyswietlały sie te losowe zdjęcia na stronie startowej, i czy da rady zeby wyswietlało sie 3 zdjecia z jednej galerii, 3 z innej itd