PDA

Zobacz pełną wersję : Spis tresci w artykulach



kober
26-10-2005, 15:18
Witam

w ktorym miejscu znajde plik ktory odpowiedzialny jest za wyswietlanie menu przy uzyciu mospagebreak chcialbym troche zmienic ulozenie tego wszystkiego :) z gory dzieki za pomoc

stone
26-10-2005, 15:30
witam, zobacz content.html.php

canonier
28-10-2005, 11:00
Pamiętam kiedyś jeszcze za czasów mambo był artykuł jak spis treści przerobić aby był nad artykułem w wersji poziomej, i szukam od jakiegoś czasu i za skarby nie moge znaleś.

Czy ktoś pamięta gdzie jest ten artykulik??
Jest mi bardzo potrzebny.

zwiastun
28-10-2005, 15:40
Raczej marzył Ci się taki artykuł.
Nie było.
Przeróbki wymaga plik mambots/content/mospaging.php, a do tego trzeba jeszcze odpowiednio dostosowac arkusz stylu i - nie pamiętam, ale chyba również, content.html.php

darks
09-03-2006, 23:05
No właśnie szukam czegoś takiego jak spis treści na początku artykułu, albo inaczej spis treści nagłówków. Czy coś w tej sprawie się zmieniło? Jest jakieś proste rozwiązanie?

zwiastun
10-03-2006, 02:34
Nic się nie zmieniło, jeśli mam na myśli, to co Ty masz na myśli.
Możesz mieć spis treści z automatu w przypadku artykułu wielostronicowego, natomiast na jednej stronie... to właściwie po co spis treści? Ale jeśli potrzebny, trzeba go zrobić ręcznie

darks
10-03-2006, 17:59
Nic się nie zmieniło, jeśli mam na myśli, to co Ty masz na myśli.
Możesz mieć spis treści z automatu w przypadku artykułu wielostronicowego, natomiast na jednej stronie... to właściwie po co spis treści? Ale jeśli potrzebny, trzeba go zrobić ręcznie
Jeżeli chce zrobić artykuł jednostronnicowy z nagłówkami to krótki spis treści jest, moim skromnym zdaniem, jak najbardziej właściwy. Oczywiście jeżeli nie ma takiej możliwości to nie pozostanie mi nic innego jak podzielić artykuł na wiele stron. Jaki komponent służy do takiego spisu treści?

zwiastun
11-03-2006, 22:50
Z tego, co pamiętam, toś chyba nie jest początkujący. Ale może nick się powtarza.

1. Skoro Ci potrzebny w jednostronicowym artykule spis treści, to sobie, oczywiście rób, Twoja wola. I na marginesie, a spotkałeś się w ogóle z generatorem spisu treści z nagłówków HTML?

2. Czytaj uważnie - odpowiedź już była pośrednio w poprzednich postach. Nie komponent tylko dodatek Stronicowanie {mospagination}. Włącz Stronicowanie w konfiguracji globalnej, a przycisk do tworzenia znacznika masz za każdym razem pod edytorem.
Więcej w Pomocy

darks
11-03-2006, 22:56
1. Skoro Ci potrzebny w jednostronicowym artykule spis treści, to sobie, oczywiście rób, Twoja wola. I na marginesie, a spotkałeś się w ogóle z generatorem spisu treści z nagłówków HTML?

Czasami myślenie boli. Thx:)



2. Czytaj uważnie - odpowiedź już była pośrednio w poprzednich postach. Nie komponent tylko dodatek Stronicowanie {mospagination}. Włącz Stronicowanie w konfiguracji globalnej, a przycisk do tworzenia znacznika masz za każdym razem pod edytorem.
Więcej w Pomocy
Tak to było głupie pytanie, już praktycznie tworzę spis treści a odpowiedzi znalazłem w pomocy.:)

darks
16-04-2006, 12:36
Raczej marzył Ci się taki artykuł.
Nie było.
Przeróbki wymaga plik mambots/content/mospaging.php, a do tego trzeba jeszcze odpowiednio dostosowac arkusz stylu i - nie pamiętam, ale chyba również, content.html.php

Nie chciałem otwierać nowego wątku, mam analogiczny problem, tzn myślę o przesunięciu spisu treści. Rozumiem, że jedyną metodą jest to co wyżej?
Próbowałem, zgodnie z tym:
http://www.pomoc.joomla.pl/pomoc/index.php/content/view/242/26/

"O sposobie wyświetlania tabelki ze spisem treści decydują deklaracje klasy .contenttoc w arkuszu stylów CSS. Wyedytuj więc swój arkusz stylów CSS - i zdefiniuj odpowiednio klasę .contenttoc ."

ale bez efektów.

Może ktoś podpowiedziałby mi tez jak odsunąć treść od spisu treści, mam jedno i drugie zbyt blisko siebie

livio
16-04-2006, 13:07
Margines lewy dla contenttoc.

darks
16-04-2006, 15:18
Margines lewy dla contenttoc.
fantastycznie, treść odsunięta od spisu,
a jak odsunąć nagłówki tytułów w spisie od krawędzi tabeli, jestem w stanie wyjustować, wyrównać do prawej krawędzi,
mogę odsunąć to "ręcznie: tzn, zamiast
{mospagebreak title=Tytuł.}
napisać
{mospagebreak title= Tytuł.}
ale nawet jak tak zrobię to pozostaje problem z tytułem artykułu, on pozostaje na "swojej" pozycji i mam
Tytuł artykułu
Nagłówek cz.1
Nagłówek cz.2

ale chyba jest jakiś sposób aby automatycznie odsunąć całą zawartość tabeli od jej krawędzi

zwiastun
16-04-2006, 18:11
mądrej głowie...
1. ustawienia masz w pliku css
2. podgląd źródła masz w przeglądarce
3. co można, to mozna, ale kto tutaj zgadnie, czy Ty masz najpierw zdefiniowane ustawienia tabeli, a potem ustawienia tabeli spisu treści czy odwrotnie. A to kaskada i ma znaczenie.
4. Dysponujesz parametrami padding i margin zarówno dla tabeli, jak i wierszy, jak i komórek
5. Tego typu zmiany, to wybacz, ale podstawowa wiedza z zakresu CSS
Za chwilę będziesz wołał że jak ustawisz, to i tak nie działa. A prawda jest taka, że jak dobrze ustawisz, to zadziała.

A za niepotrzebne spacje to swoim uczniom w 6 klasie stawiam jedynki!

darks
16-04-2006, 18:50
mądrej głowie...
1. ustawienia masz w pliku css
2. podgląd źródła masz w przeglądarce
3. co można, to mozna, ale kto tutaj zgadnie, czy Ty masz najpierw zdefiniowane ustawienia tabeli, a potem ustawienia tabeli spisu treści czy odwrotnie. A to kaskada i ma znaczenie.
4. Dysponujesz parametrami padding i margin zarówno dla tabeli, jak i wierszy, jak i komórek
5. Tego typu zmiany, to wybacz, ale podstawowa wiedza z zakresu CSS
Za chwilę będziesz wołał że jak ustawisz, to i tak nie działa. A prawda jest taka, że jak dobrze ustawisz, to zadziała.

A za niepotrzebne spacje to swoim uczniom w 6 klasie stawiam jedynki!

Dziękuję za rzeczową pomoc. Podziwiam Twoją wiedzę. Udało się :)

rzodkiewka
30-04-2006, 18:58
joomla PE 1.8D:

Mam problemy: proszę sami zobaczcie - http://zajawkarz.webd.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=49&Itemid=25

Przeciągnałem podziel strony - i perwsza tytułowa jest pusta następna tylko z jakimś kodem thml, następne są, ale jeszcze z kodem + .... - widzieliście ..ech

O co chodzi? Czego to wina, edytora? Wybacie jeśli się powtórzę z pytaniem jak zmienić pierwszy tytuł spis treści, no i jak naprawić pozostałe błędy?

Dziękuję

zwiastun
30-04-2006, 19:30
Wygląda na to, że się skrypty posypały - jeśli źródłm jest stronicowanie. Nadpisz najpierw najlepiej oryginalnymi, apo sprawdzeniu z pakietu, którym się posługiwałeś przy instalacji, pliki:

/mambots/content/mospagin.php
component/com_content/content.html.php
component/com_content/content.php

Może też trzeba by sprawdzoć z jakąś inną templatką.

rzodkiewka
01-05-2006, 11:17
tak jak myślałem to sprawa edytora (przynajmniej w jakimś procencie), na JCE chodzi już lepiej:, ale uwaga niedziała przeciąganie, tylko kursor i klik- a lepszy bo: nie tworzy dodatkowych pustych stron, nie dodaje kodu, ale niestety pierwsza następna [druga] strona nie jest opsiana tytułem jakim chciałem - tylko strona 2. Da radę cos z tym zrobić?

Wymieniłem na orginalne z joomli 1,8 pliki i nic nie pomogło, zmiana templatki też nie [wszystkich nie sprawdzałem]

Rybik
03-05-2006, 17:04
art jest reg-only wiec nei bardzo wiem o co chodzi, podaj poprawny link

rzodkiewka
03-05-2006, 17:17
http://zajawkarz.webd.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=53&Itemid=25 - zauważyłem, że jednak kod też gdzie nie gdzie jakiś umieszcza np. na początku 2 strony " /> - ale zauważyłem, że to sie chyba zmienia - kiedyś na dole jakiś kod
i przypomnę: "ale niestety pierwsza następna [druga] strona nie jest opsiana tytułem jakim chciałem - tylko strona 2. Da radę cos z tym zrobić?"

Rybik
04-05-2006, 05:19
zrob TOC w jakims normalnym artykule pisanym recznie samym htmlem tylko ze znacznikami <p>dowolny tekst 3 strony</p> wtedy tam mozna grzebac ...

p.s. jak juz wklejasz cudze arty to je chociaz przeformatuj po swojemu bo Ci zupelnie degraduja stronke

rzodkiewka
04-05-2006, 09:43
Ten artykuł jest mój - pisany w frontpage, a co to TOC?, czyli uważasz, że się sypie z tą drugą stroną przez html? hmmm wątpie, ale spróbuję - najwyżej pozmieniam html i będzie te moje spis treści - szkoda

Rybik
04-05-2006, 14:10
1. sory ze tak walnalem ze cudze = w domysle mialo byc ze wklejony html, co jest typowe dla sciaganych artow
2. stworz artykul bez zadnego edytora - one lubia walic kod, po prostu pisz naglowki w <h3>tu</h3>i tekst wparagrafach <p></p> taki artykul zrob na 4 strony z TOC (Table Of Contents = Spis treści) - wtedy bedzie mozna cos wiecej powiedziec bo po wklejeniu kodu z jakiegos edytora wysiwyg czesto lubia sie sypac rzeczy pozornie niezwiazane

No i co do przepisania artykulu to tez uwaga kosmetyczna do pisania artow:
- uzywaj max 3 wielkosci czcionki na stronie artykulu i max 5 na calej stronie www
- grafiki albo umieszczaj w ladnych ramkach albo przypilnuj przezroczystosci i oblewania tekstem, zeby nie zwiekszaly wysokosci linii
- nie uzywaj kolorow podstawowych, pokombinuj z jakimis odcieniami zlamanymi, nie wiecej niz 3 kolory tekstu w artykule
- unikaj stosowania kursywy na czcionkach szeryfowych, a tych ostatnich uzywaj tylko w dokumentach mniej pospolitych, pisanych duza czcionka (ew. deklaracje, umowy, cytaty, sentencje, bibliografia)
- w miare mozliwosci artykuly duze, wielostronicowe publikuj w ukladzie 2 kolumnowym
- ogladaj swoja strone w kilku przegladarkach, sprawdzaj linki lub przepusc przez walidator linkow
- prywatnie to mi sie wszelkie buźki i "pozdro" nie podobaja, ale to twoja strona