PDA

Zobacz pełną wersję : prawa do plików user i group



przempo
04-07-2007, 23:30
witam
kolejny raz jestem zmuszony prosić was o pomoc, mam nadzieję, że to już ostatni raz, bo pewnie wnerwiam banalnymi pytaniami :mad:

mój ostatni problem polega na tym, że komponent expose po przeniesieniu całej joomli do katalogu głównego / z innego katalogu przestał wyswietlać nowo dodawane pozycje - widzę dlaczego tak jest, mianowicie wszystkie "stare" pliki w katalogu expose mają użytkownika i grupę "domena" a wszystkie nowe maja inną nazwę uzytkownika i grupę np. "www-data" - żeby było smieszniej nie umiem zmienić poprzez fireftp, ani też przez joomlaxplorera praw do tych nowych plików, nie reagują na żaden chmod - czy możecie mi podpowiedzieć, jak nadać tym nowym plikom takie same "parametry" jak stare pliki - dodam jeszcze gwoli wyjaśnienia, ze wgrywam te pliki poprzez managera z expose - on je uploaduje, robi resize i...koniec - plików nie widać ani w manager ani w galerii na stronie.
jesli wyjasnienie tego jest skomplikowane i zajeło by wam zbyt wiele czasu, to może chociaż ktoś będzie tak uprzejmy i napisze jakiegoś linka gdzie mógłbym poczytać i czegoś się dowiedzieć

pozdrawiam

zwiastun
04-07-2007, 23:56
Zwrócić się z prośbą do administratora serwera. Zmiany własności plików nie dokonasz z poziomu interfejsów użytkownika

przempo
05-07-2007, 00:08
czy to oznacza, że chcąc dodać w tej chwili jakiekolwiek zdjęcie do galerii w expose, będę musiał prosić administratora o zmianę właściciela pliku? on mnie przestanie lubić !!! i po pewnym czasie może mi dać w :eek: - czy moge jeszcze wykorzystać twą cenną wiedzę - przecież to joomla a raczej jej komponent ładuje te pliki na serwer - dlaczego nadaje im innego właściciela? i to takiego , którego potem nie może sama odczytać, pomimo, że chmod jest na 777 - czy to ma związek z tym przeniesieniem joomli ?

zwiastun
05-07-2007, 01:01
FTP jest innym protokołem niż HTTP. Zmieniałeś za pomocą FTP lokalizację. FTP zmienił właściciela. To najkrócej mówiąc. Sprawdź po zmianie, jakiej dokona administrator. Powinno zagrać. Jeśli nie - pozostanie Ci ponowna instalacja dodatku.

przempo
05-07-2007, 01:25
tak zrobię jak mi radzisz - dziękuję za pomoc i dobrej nocy

pozdrawiam