PDA

Zobacz pełną wersję : safe_mode ON i działanie DOCMana



alex51
07-07-2007, 09:03
Zastosowałem sie do sugestii admina tutejszego forum i w celu poprawy bezpieczeństwa zmieniłem funkcję safe_mode na ON. Zauważyłem po tym zmiany w funkcjonowaniu komponentu DOCMan. Konkretnie: zniknęła zawartość Folderu "Pliki", dotychczas widoczna z poziomu Panelu Administracyjnego, jako pierwsza w rozwijanym menu zawartości komponentu DOCMan. Istotne jest to, że korzystałem tam z możliwości sprawdzania źle wstawionych plików, które były umieszczone wśród tzw. plików Nieprzypisanych. Teraz folder "Pliki" jest pusty, mimo, iż w następnym w tym menu kategorii: "Dokumenty" wszystkie dokumenty DOCMana są prawidłowo pokazywane i możliwe do pobierania.
Przestała też działać opcja wyszukiwania plików z poziomu strony www, dotychczas działająca.
Czy może być to następstwem zmiany funkcji safe_mode na ON?

Dylek
07-07-2007, 09:49
A nie pomyliles safe mode z register globals?

alex51
07-07-2007, 09:54
Nie pomyliłem, już trochę się dzięki Wam nauczyłem, ale jak widać jeszcze za mało. Register globals mam OFF a safe_mode na moją prośbę ustawiono mi na ON. Co ciekawe na innym serwerze (ovh.pl serwer 1000GP) mam identyczną stronę z tą samą bazą i tam nie możliwości zmiany safe_mode i jest stale na OFF, to nie ma tych w/w problemów.