PDA

Zobacz pełną wersję : UTF 8 - problem :(



feronek
08-07-2007, 18:30
Zainstalowałam sobie Joomla 11 z UTF8 i co i mam krzaki :( Dlaczego???? Buuu ;( www.dagidog.com.pl (http://www.dagidog.com.pl) prosze o pomoc!!!

Viking
09-07-2007, 01:54
W nagłówku masz (już?) latin2 a na stronie nie widzę krzaków (w tym co można zobaczyć).

2 uwagi:
hover dla menu jest nieprzyjemny w użyciu i odbiorze - przemyśl.
w stopce raczej podawaj adres www niż email, a jeśli już to go jakoś zakoduj bo dostaniesz znacznie więcej spamu niż zapytań od potencjalnych klientów.

Viking
09-07-2007, 02:13
PS za krzaki odpowiadają: deklaracja pl_PL.kodowanie w konfiguracji serwisu stała ISO w pliku języka np.: /language/polish.php, sposób przesyłania danych między PHP a MySQL (database.php - chyba w /includes) i parser (/includes) więcej nie pamiętam a pracuję na cudzym komputerze.

feronek
09-07-2007, 14:16
Vikingu drogi - zawsze jesteś niezawodny - dzięki. Wywaliłam Joomle UTF8, bo problem był gdzie indziej - już naprawiłam. Ale dzięki za info. Co do stopki, to... moja strona strona dotyczy terapii zachowania zwierząt i musze chyba sobie drugą stworzyć dotyczącą robienia serwisów www, a póki co wolę maila :)
Wpam, wpada mi do spamu, więc nie jest tak źle :)
Odnośnie hover... zmianiam powoli, został mi jeszcze jeden problem w IE widziany niestety :( (w FF tego nie ma)Kiedy wchodzę w menu w kategorię np. suki a pozniej w podkategorię to wyświetlają się podkategorie ale... strasznie rozstrzelone - jest tam jakiś obrazek, który się nie pokazuje a ja nie wiem, gdzie go szukać w css. No i jeszcze to, że te podkategorie są ze zbyt małym wcięciem - pomożesz Vikingu proszę! Pozdrawiam :)