PDA

Zobacz pełną wersję : templatki darmowe, obrazek w nagłówku



angelhod
09-07-2007, 12:18
Witam
Czy da się zmienić ten głowny obrazek co jest przy darmowych templatkach?
tak jak np tu jest ten obrazek z Haiku Ramblings link (http://www.joomlademo.de/index.php?mos_change_template=rt_haiku)

Joomla 1.0.11

nowyr
09-07-2007, 13:01
Da się :)

A tak na przyszłość, żebyś nie zaśmiecał forum 'takimi' pytaniami ... zerknij jak zbudowane są templatki joomli, a żeby w ww. przypadku sprawdzić czy można zmienić grafikę przechodzisz do katalogu 'images' danej templatki i przeglądasz jakie tam są obrazki i ewentualnie możesz je podmienić własnymi plikami ...

Pzdr.

sylkasylka
09-07-2007, 13:20
zastanawiam się dla kogo jest to forum
dla wszystkich użytkowników joomli i tych bardziej i mniej biegłych czy tylko dla wybranych
więcej szacunku i zrozumienia dla siebie


możesz podmienić to zdjęcie
1.wejdź do folderu templatki znajdziesz tam folder image
2. w folderze tym znajdź to zdjęcie które jest w nagłówku templatki
3 otwórz to zdjęcie w programie graficznym i sprawdź jakie ma wymiary
4. otwórz w tym samym programie swoja fotkę i zmień jej wymiary dopasowywując do wymiarów oryginalnego zdjęcia
5. plik ze zmienionym zdjęciem zapisz jako .. pod dokładnie taką sama nazwą jak oryginał i podmień plik w folderze image

i gotowe

zwiastun
09-07-2007, 13:50
Do sylkasylka:
Masz słuszność, ale nie do końca. Forum jest dla mniej i bardziej biegłych, czyli dla wszystkich. Ale owo "mniej biegłych" nie oznacza, że jest dla osób, które nie mają podstaw korzystania z Joomla i korzystania z forów, czyli:
- nie zapoznały się przynajmniej z podstawowym poradnikiem, np. Pierwsze kroki (gdzie jest objaśnione, m.in. jak podmienić obrazek w nagłówku)
- zadają pytania, zanim sprawdzą, czy nie ma już odpowiedzi na takie pytanie.
A na to pytanie odpowiedź również jest.

Słowem, występujesz nie w obronie "mniej biegłego", tylko osoby, która - jak wiele innych - jakkolwiek by tego nie nazywać - świadomie bądź nieświadomie wyraża swój brak szacunku dla nas wszystkich i lekceważenie reguł, jakie nas wszystkich tu obowiązują.

Kolega nowyr mógłby może napisać taktowniej. Ale to jest tak:
Im bardziej taktowne są reakcje na taką opieszałość nowych użytkowników Forum, tym większa ilośc postów, które moderatorzy tak naprawdę bez wyjaśniania dlaczego, winni kierować do kosza.
Z czasem będzie bowiem tak, ze na ten sam temat wyszukiwarka zwróci 100 wątków albo i 200 i szukaj tego, gdzie odpowiedź jest w pełni poprawna. .

nowyr
09-07-2007, 14:23
Witam

No cóż nigdy nie sądziłem, że taka osobowość jak 'Zwiastun' stanie w mojej obronie :) Czuje się wyróżniony i zmobilizowany do dalszego pogłębiania wiedzy nt. super CMS-a jakim jest Joomla ...
A wracając do tematu mój komentarz odnosi się właśnie do tego co napisał 'Zwiastun' ja jestem początkującym użytkownikiem joomli i mogę doradzać 'na razie' tylko w prostych kwestiach, tak aby odciążyć ekspertów z forum. A temat który poruszył angelhod to przecież podstawy, podstaw.

Pzdr.

angelhod
09-07-2007, 15:46
Witam ponownie ;)

Przede wszystkim nie mam żalu do nowyr'a bo ma racje ze pytanie bylo na dosc niskim poziomie lecz raz bylem wściekly bo net mi chodzi jak woda z nosa i jak coś zdalnie robie to krew mnie zalewa a czas goni więc zrobiłem krok desperacki szybko rzucając pytanie na to forum.
W sumie jak tu pisałem to bardziej wydawało mi się że nie można jednak tego podmienić ponieważ wcześniej zrobiłem sylkasylka napisał i nie przyniosło mi to żadnego rezultatu to sobie wymyśliłem że może podczas wrzutu na server jakiejś darmowej templatki jakiś skrypt podmienia to ażeby darmowe templatki zostały z reklamami ;)
w każdym razie bardzo dziękuję sylkasylka ponieważ dzięki twojej odpowiedzi sprawdzałem czy gdzieś literówki nie zrobiłem ;) i okazało się że było GIF zamiast gif ;)

w każdym razie dziękuję wszystkim i postaram się już tak rozpaczliwych postów nie pisać

pozdrawiam wszystkich

zwiastun
09-07-2007, 22:33
Nie ma problemu, ważniejsze, żebyś rzeczywiście poczytał trochę, dla siebie. Będzie łatwiej i bez nerwów