PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można zrobić formularz dostępny tylko po zalogowaniu?



maciekamigo
11-07-2007, 13:04
Witajcie
Czy można w Joomli uruchomić indywidualne formularze, które będą dostępne dla konkretnych użytkowników tylko po zalogowaniu?

nowyr
11-07-2007, 13:17
Witam

Jasne, że można osobiście korzystałem z FacileForms i przy tworzeniu formularza ustala sie czy ma być dostępny dla wszystkich czy zalogowanych użytkowników ...

Pzdr.

maciekamigo
11-07-2007, 14:43
Chyba niezbyt jasno się wyraziłem. Chodzi mi o mozliwość uruchomienia formularza do składania zamówień, w taki sposób, aby zalogowana osoba była identyfikowana w formularzu. Przeglądałem mozliwości FacileForms i Formularzy i raczej nie da się tam tego zrobić. Macie jakiś pomysł?
Dzięki
Pozdrawiam

alegorn
11-07-2007, 15:25
ech, no ale o co dokladnie ci chodzi ??
by w formularzu pojawilo sie pole np: userid ?? bo nadal nie rozumiem pytania..
o ile pamietam, facileform daje mozliwosc wyciagania wartosci z php, wiec wszystko sie da.

maciekamigo
11-07-2007, 15:39
ech, no ale o co dokladnie ci chodzi ??
by w formularzu pojawilo sie pole np: userid ?? bo nadal nie rozumiem pytania..
o ile pamietam, facileform daje mozliwosc wyciagania wartosci z php, wiec wszystko sie da.
Nie znam się zbytnio na php (no ale Joomla jest przecież też dla takich osób :) więc dlatego pytam na forum o podpowiedź.
Czyli FacileForm może wyciągnąć nazwę zalogowanego użytkownika i wstawić do formularza? Właśnie o to chodziło. Dzięki za podpowiedź, poszukam jak to zrobić

noodles
11-07-2007, 18:40
po zalogowaniu pojawia sie napis witaj _nazwa_usera_ wiec szukaj tego tamtedy :)

alegorn
12-07-2007, 09:09
eeeeeh.
zainstaluj sobie facileforms z przykladami (zawsze instaluj najnowsza wersje), jeden z przykladow pokazuje dokladnie jak mozna wyciagnac nazwe i id usera....

pozdraw.