PDA

Zobacz pełną wersję : kolejny problem pod jsas przy instalacji joomla pod vistę



eliaszi
12-07-2007, 18:38
witam ponownie tym razem z waszych pomocy i informacji na poleconych stronach testowałem xampp ale tez mi nie szło dopiero jsas mi sie udało


http://www.eliaszi.republika.pl/forum/1.jpg


po założenia serwera o nazwie eliaszi i instalacji joomla wyswietla się komunikat


http://www.eliaszi.republika.pl/forum/0.jpg


po tym po wejsciu na serwer i przejsciu do pierwszego kroku instalacji joomly


http://www.eliaszi.republika.pl/forum/4.jpg


zaczynają sie problemy nie wiem co poprawnie powinienem wpisac czy dane podane na foto wyżej gdy je wpisuje i zatwierdzam pojawia sie ze zly login lub hasło choc na zdjęciu z danymi nie jest podane jakie hasło rzeba wpisac czy obojętnie jakie wystarczy a przy wpisaniu nazwy użytkownika root może to powodowac błąd czy powiniene wpisywac czy tu powinny byc wpisywane nazwy serwera jak eliaszi które tworzyłem jsas bo juz sam nie wiem kombinowałem i tak i tak i mętlik mam po kazdej próbie wyskakuje takie okienko


http://www.eliaszi.republika.pl/forum/5.jpg


i juz nie wiem co z tym fantem zrobic niby juz tak blisko ale jeszcze daleko bardzo proszę o pomoc

z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi

pozdrawiam serdecznie eliaszi

noodles
12-07-2007, 18:54
w momencie gdy podajesz localhost z :85 nie powinieneś wpisywac podczas instalacji ? spróbój ;)
moze tez brakowac jakiegos pliku..
jalbo atrybuty sa zle...

eliaszi
12-07-2007, 19:37
i nic przy wpisie localhost wymaga wpisania hasła i nie przechodzi dalej dopuki nie wisze hasła a jakich plików mogło by brakowac jak temu zaradzic
z góry dziękuje

raz jeszcze pozdrawiam

noodles
12-07-2007, 20:03
co masz za serwer?

eliaszi
12-07-2007, 20:07
czyli konkretniej bo nie wim o co chodzi
nom to mam localhost założony prze jsas joomlastnad alone server czy o to chodziło ???? to wszytko co założył ten program opisane jest na drugim foto

eliaszi
12-07-2007, 20:08
a prubowałem na serwerach darmowych to tez jakoś nie dawałem sobie rady

noodles
12-07-2007, 20:09
chodzi mi o to z jakiego serwera kozystasz.. :) zalozyles sobie na yoyo ? czy to jest na kompie lokalnym?

eliaszi
12-07-2007, 20:10
na kompie lokalny :)

noodles
12-07-2007, 20:11
a jesteś pewien ze serwer bazy danych Ci działa ? masz do nego dostep np przez phpAdmin albo coś takiego?

eliaszi
12-07-2007, 20:13
nie mam pojęcia jak to sprawdzic???

noodles
12-07-2007, 20:14
powiedz jaki serwer zainstalowales :) krasnal ?

eliaszi
12-07-2007, 20:18
jsas był proponowane xampp krasnal i jsas i ten wybrałem bo ma wszystko w jednym zainstalowane razem z joomla JSAS joomla stand alone server

noodles
12-07-2007, 20:21
to teraz mi powiedz czy po instalacji albo w czasie instalacji dostales od nich usera i haslo do mysqla ? czy poprostu wpisujesz sobie chcac je tam ustawić?

eliaszi
12-07-2007, 20:23
WŁASNIE TAK ROBIĘ ZIELONY JESTEM STRASZNIE W TYM CHOROBA AŻ WSTYD WIEC CO MAM ZROBIC JAK ZADZIAŁAĆ ZEBY PRZESŁALI MI HASŁO Z KONTEM
Z GÓY DZIEKUJE

noodles
12-07-2007, 20:35
czyli popełniasz malutki bład ;P

jak instalujesz takie zeczy to odwołujesz sie do zalozonej bazydanych dzeki wpisaniu loginu i hasla joomla loguje sie sam i tworzy sobie co potrzebuje w bazie danych w ten sposób to dziala

serwer podczas instalacji ustawia sobie sam haslo do bazy danych ty mozesz gdziec to zmienić napewno (ale ja nie wiem gdzie w tym serwerze bo go na oczy nigdy nie widzialam)


zainstaluj sobie krasnala! on jest po polsku i jest prosty na poczatek :) chyba ze znajdzesz haslo do bazy danych (user zazwyczaj jest root, mozliwe ze ty ustawiles haslo podczas instalacji serwera ale wątpie)

eliaszi
12-07-2007, 20:49
i juz sciągam dziękuje a jest gdzies opsane jak postepowac w krasnalu i zeby tym rzem dostac konto i hasło od admina jak to zrobic i jak tgo wszystko poprowadzic zeby działało

z góry dziekuje

noodles
12-07-2007, 20:55
jak go zainstalujesz to poczytaj sobie strone startowa



to nie jest haslo do admina tylko root a do bazy danych :) bo podczas instalacji joomla poprosi cie o pworowadzenie hasla dla joomla (dla admina) :)

eliaszi
12-07-2007, 21:06
oki wielkie dzięki za wszystko na dzis to tyle jak co znów zpapram bede pytał pozdrawiam i raz jeszce BARDZO DZIEKUJE

noodles
12-07-2007, 21:07
nie ma sprawuni :) powodzenia

magdaa
12-07-2007, 23:05
tu (http://www.joomlapl.com/content/view/250/26/) masz instrukcję, jak począć z krasnalem. Jednak, sądząc po poprzednich postach - myślę, że Twoim podstawowym problemem jest to, że nie znasz takich danych, jak nazwa użytkownika mysql, hasło użytkownka mysql oraz nazwy bazy danych. W efekcie, żadne oprogramowanie Tobie nie pomoże - czy to krasnal, czy xampp, czy JSAS.

Ponownie polecam xampp'a i nadmieniam w tym miejscu, że użytkownik bazy danych w xamppie nie ma domyślnie założonego hasła. Wobec czego joomla nie pozwoli przebrnąć przez proces instalacji. Jak temu zaradzić ? założyć hasło na usera w phpmyadmin - jak to zrobić - masz podane w powyższej instrukcji.

noodles
12-07-2007, 23:20
chyba juz sobie poradzi ;) po zainstalowaniu krasnala na czerwono wyswietli mu nazwe usera i haslo do bazy danych "_"

kurtz
13-07-2007, 00:58
[...]

noodles
13-07-2007, 01:57
hehe :) no bo jak mu nie zabłyśnie zielone światełko to sobie nie poradzi ;)

Rufles
27-08-2007, 22:02
Wg mnie problemy o których wspomniałeś nie mają żadnego związku z Vistą.
Miałem podobny problem i też mam Vistę ale XAMPP zainstalowałem i działa Wcześniej, miałem problem z instalacją joomla ale to dlatego, że usuwając krasnala nie usunąłem dobrze usługi serwisowej MySQL i joomla nie tworzyła mi nowej bazy (dopiero gdzieś na forum wyczytałem, że trzeba usunąć usługę MySQl z rejestrów)
W pole hasło, powinieneś wpisać hasło, podane na początku tj. przy instalacji serwera. Jest to standardowe hasło np. w krasnalu jest to "krasnal" albo "root"