PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z obrazkami w menu



Barito
12-07-2007, 20:19
Witam

Chcę dodać do menu grafikę. W menadżerze menu ustawiam w pozycji aktualności obrazek ale nie wyswietla mi go na stronie. Co robić?

Proszę o pomoc

Pozdrawiam wszystkich

Bari

noodles
12-07-2007, 21:29
wytłumacz bardzej dokładnie w czym tkwi problem... ?

bo z tego co rozumiem ty dodajesz zdjecie ono sie dodaje a pozniej nie wyswietla sie ?...


czy mowisz o menu z opcjami.. ? :) bo to menu to jest w template :)

Barito
12-07-2007, 22:38
Oki Chodzi o to że na głównej stronie tam gdzie mam menu gówne pod linkiem np. aktualności chcę dodać obrazek. Wchodzę więc w administrację w menu main menu i tam wchodzę w nazwę menu np. administracja. pojawia mi się strona edytuj menu ... w parametrach zaznaczam pokaż obraz w pokaż obraz w menu i niestety nie pokazuje mi się na stronie głównej pod przyciskiem aktualności w menu głównym strony.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem o co chodzi. Jeśli wiesz w czym tkwi problem z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Bari

Sova
13-07-2007, 02:20
1. W odpowiednim odnośniku w menu ustawić taką ikonkę/obrazek jaki chcesz (ważne, aby wymiarami pasował do menu - grozi "rozjechaniem" szablonu)
2. Wejść w Moduły -> Menu Główne (ew. to, w którym chcesz umieścić ikony) -> tam zaznaczyć opcję:
Ikony w menu: TAK
Wyrównanie ikon: tu ustawić wg. własnych potrzeb

Barito
13-07-2007, 09:33
Wielkie dzięki za pomoc. Działa. Szacun Pozdrawiam Bari

Barito
17-07-2007, 20:00
Mam jeszcze jedno pytanko. Czy te obrazki w menu można jakoś podlinkować? Pozdrawiam

Sova
18-07-2007, 22:19
Tu obawiam się, że będzie się kłaniała ingerencja w index.php - z poziomu Joomla! tego nie dokonasz.