PDA

Zobacz pełną wersję : Statyczny tekst na stronie głownej



morpheus3
12-07-2007, 21:21
Witam

Szukam sposobu na umieszczenie statycznego tekstu na stronie głównej który zajmowałby najwyższą pozycję, był niezależny od newsow i był pozbawiony wszystkich typowych informacji tj. tytuł, autor, data utworzenia i modyfikacji.
Na pewno da się to zrobić tylko nie wiem już jak, spędziłem ostatni tydzien na szukaniu sposobu, bezskutecznie.

Dzięki i pozdro.

noodles
12-07-2007, 21:33
mozesz poprostu edytować plik index.php i wpisac tekst jaki chcesz w którym miejscu chcesz...

Sova
13-07-2007, 02:10
Ewentualnie stworzyć w odpowiednim miejscu swojego szablonu pole modułu, w którym "wrzucisz" swój tekst.

noodles
13-07-2007, 02:17
Sova, co masz na myśli
...stworzyć w odpowiednim miejscu swojego szablonu pole modułu, w którym "wrzucisz" swój tekst.... przecież joomla ma chyba obraniczona ilość modułów chyba ze mowisz tylko o kodzie który poprostu mialby sie odwolywac do jakiegos konkretnego artykułu, ale wtedy to troche bez sensu by bylo... bo każde klikniecie by tam otwieralo to co sie wybrało + do tego w minebody (czyli i tu i tu) .... Wstawianie :/ musialby to być chyba odpowiedni komponent or moduł...?

Sova
13-07-2007, 02:32
(Ponad 20 pozycji modułów...uważasz, że morpheus3 wykorzystuje wszystkie w swoim szablonie?)

Chodzi mi o wstawienie nad sekcją "mainbody" w pliku index.php szablonu pola z modułem - niech się nazywa choćby inset/advert.. nie mówiąc już o user1,2,3,4.. itd. (wiadomo o co chodzi).
W nim wystarczy umieścić tekst.

Dlaczego tak?
Bo, gdy umieścisz tekst na stałe w pliku index.php będzie się on pokazywał na każdej wyświetlanej stronie - a mając go w module - można zdecydować gdzie ma się pojawiać - proste?
Może morpheus3 chce ten tekst mieć tylko na stronie frontowej?

noodles
13-07-2007, 17:59
No teraz rozumiem :) proste :)