PDA

Zobacz pełną wersję : Jak odpalić komponent



ragnox
13-07-2007, 15:25
Jak pokazać na stronie komponent. Ściągnąłem BookLibrary, zainstalowałem i w menu komponenty pojawiły się opcje do niego. Mogę konfigurować itd., ale za nic nie mam pojęcia jak pokazać go na stronie.
Podobny problem mam z Acajoom. Wszystko niby działa, ale nic nie wiem jak wyświetlić np. pole do subskrypcji itp.
POMÓŻCIE :mad:

zwiastun
13-07-2007, 16:16
1. Materiały zarządzane prze pomocy komponentów umieszczamy na stronach tworząc pozycje menu typu Komponent. Na czym polega problem?
2. Dla niektórych komponentów oknem na świat z treścią są moduły (zob. np. Sondy, Banery). Tak jest z komponentem Acajoom. Trzeba opublikować moduł do subskrypcji
3. Żeby treść była widoczna to - oczywistość :) - musi istnieć. Zatem: najpierw kategoria, potem pozycje w kategorii . W przypadku niektórych, np. forów - najpierw kategoria, potem fora (podkategorie) , a w nich dopiero można zakładać wątki (tematy - pozycje)

ragnox
13-07-2007, 18:33
Do komponentu o którym piszę nie znalazłem modułu. Kiedy próbuję stworzyć do niego (i każdego innego) pozycję w menu, do wyboru mam tylko linki, napisz do nas, start, szukaj i wyloguj...

noodles
13-07-2007, 19:08
musisz dodac w mainmenu kolejna pozycje.. wybrac komponent a pozniej wybrac komponent który cie interesuje ! wpisać nazwe jaka ma sie wyświetlać i tyle... :) (oczywiscie zapisać zmiany)

ragnox
13-07-2007, 19:22
Tylko że jak w nowym menu wybieram że łączem ma być komponent, do wyboru mam tylko start, napisz do nas, szukaj, linki i wyloguj

noodles
13-07-2007, 19:25
1.
2. Dla niektórych komponentów oknem na świat z treścią są moduły (zob. np. Sondy, Banery). Tak jest z komponentem Acajoom. Trzeba opublikować moduł do subskrypcji


a to sprzwdzileś?

ragnox
13-07-2007, 19:28
Sprawdziłem. Moduł lettermana mam opublikowany. Natomiast do komponentu Acajoom nie znalazłem modułu i wtym problem

noodles
13-07-2007, 19:32
juz go sobie instaluje ;)

noodles
13-07-2007, 19:35
hmm wiec zainstalowalem go jak komponent ... i w modułach strony jest normalnie widoczny Acajoom Suscriber Module

ragnox
13-07-2007, 19:45
Lettermana sobie daruje.
Zainstalowałem Acajoom jeszcze raz. Rzeczywiście jest w modułach :-/
A czy po opublikowaniu pojawił Ci się na stronie głównej? Ja nie mam nic

noodles
13-07-2007, 19:48
zeby sie pojawil musisz chyba wszystko ustawić... mi sie nie pojawia bo ja mam template zrobiona przez siebie i wszystko wyłaczone, a właściwie (sam pisalem index php tamplatsa

ragnox
13-07-2007, 19:53
Już to ogarnąłem. Zmieniłem kolejność modułów i działa.
Wielkie dzięki za pomoc i cierpliwość :p

noodles
13-07-2007, 20:01
u mnie tez dziala :) pozdrawiam