PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o virtuemart



lis2
14-07-2007, 01:44
Witam,
chcialbym sie dowiedziec, czy sklep ten posiada opcja dodawania klientom znizek. Chodzi mi o to, ze jeden klient moze kupic dany produkt taniej, inny drozej. Zalezy mi na znizkach zarowno procentowych jak i o konkretna kwote
Prosze o odpowiedz

kurtz
14-07-2007, 09:58
[...]

ainow
14-07-2007, 10:59
W standardowej instalacji VM można tworzyć grupy klientów i przypisywać im dowolne zniżki lub "zwyżki" (procentowe) od ceny podstawowej. Korzystam - działa bardzo dobrze.

Wg dokumentacji, można też przypisywać konkretne ceny (wartościowo) do konkretnej grupy klientów. Z tej opcji nie korzystałem ani też nie testowałem, dlatego nie mogę powiedzieć nic ponad to, że taka możliwość jest. :)

lis2
14-07-2007, 15:44
Wydaje mi sie niestety, ze mozna dac znizsze na wszystkie produktu o okreslona wartosc, a nie odnosnie pojedynczych produktow. Myle sie?

ainow
14-07-2007, 17:10
Niestety (a może "stety"? ;) ) mylisz się.
Jeśli chcesz ustalić konkretną cenę dla konkretnego produktu i danej grupy klientów, musisz w PA wejść w edycję produktu (Produkty > Wylistuj produkty > klik na wybranym produkcie) a następnie - nie zamykając okna edycji - wybrać z menu: Produkty > Aktualny produkt > Dodaj cenę. W oknie, które się pojawi możesz podać dodatkowe ceny i ustawić je dla konkretnej grupy klientów. Możesz też tam ustalać cenę produktu w zależności od zakupionej ilości (ale o to nie pytałeś ;) ).

Zabawa, jak powyżej, jest miła, kiedy posiadasz klika a może kilkanaście produktów. W przypadku większej ilości produktów, zdecydowanie polecam zainteresować się importem csv.

lis2
14-07-2007, 17:42
uffffff....a juz zaczynalem pisac caly sklep z palca i balem sie ze przepadna mi wakacje ;) Dzieki