PDA

Zobacz pełną wersję : iJoomla News Portal warto ?



Thorn
14-07-2007, 14:05
Chce zakupić iJoomla News Portal może ktoś z was używał tego komponentu czy warty jest swojej ceny no i co najważniejsze nie ma tam polskiego langa wiec :( trochę tym jestem zmartwiony

Ale jeżeli ktoś używał tego komponentu proszę o wypowiedzi. Nie patrzcie na to że to jest płatne ponieważ jeżeli dobre to i tak zapłacę :P ponieważ wezmę to na koszty :D

proszę jeszcze raz o opinie

am123
15-07-2007, 13:11
Wszystko zależy od tego jak będzie obciążona docelowa strona.
Jeśli spodziewasz się dużej liczby odsłon to zapewne zainteresuje cię fakt
że news daje dużo zapytań do bazy co może spowolnić działanie serwisu,
od 200 do 400...

Przykładowo www.dzidziusiowo.pl (http://www.dzidziusiowo.pl) zrobiłem na modułach co dało mi około 80-120 zapytań. W jednym i drugim przypadku nie liczę odwołań do
zewnętrznych skryptów typu statystyki, banery itd.

Poza tym artykuły są wyświetlane LOSOWO spośród wybranych sekcji / kategorii a tego chyba nie
ma w iNews choć zapewne da się to przerobić.

Oczywiście w taki sposób mamy stronę główną a sekcje , kategorie wyglądają już normalnie.

nexus246
15-07-2007, 14:09
Jak się włączy cache będzie mniej, przykładowo dla Joomla eCommerce Edition w wersji bez cache i kilkoma modułami na głównej wykonało się 138 zapytań do bd. Z włączonym cache (i już wygenerowanym) wykonały się 103 zapytania - czyli znaczna poprawa.

A tak wogóle to co oferuje ten komponent ciekawego?

am123
15-07-2007, 16:34
No właśnie... :) ja ci poradzę jak Nexus... nie znając komponentu :p
To na pewno ci pomoże...

Komponent jest do prezentacji treści ale portal newsowy.
bardzo ładnie to wygląda ale jak wspominałem ogromnie zwiększa ilość zapytań.
Gdyby to była różnica rzędu 50-100 zapytań to jeszcze byłoby ok.
Ale różnica 100-300 to już według mnie przesada... ja nie siedzę mocno w
konstrukcji baz i budowie samego źródła może niech się wypowie ktoś kto
będzie umiał przewidzieć różnice w obciążeniu serwera.

Ale na oko przy 1000 użytkowników mieć 100 000 zapytań a 400 000 zapytań
chyba zrobi różnicę. Poza tym nawet biorąc cache pod uwagę
(choć nie wiem jak wygląda sprawa po zalogowaniu z cachem) to zamiast
400 000 można byłoby mieć około 300 000 350 000 to jednak 2,5 raza więcej...

Co o tym sądzicie... ?

nexus246
15-07-2007, 22:00
Nie zauważyłem żebym udzielał w tym wątku jakiś porad.

No właśnie ilość zapytań niekoniecznie i nie zawsze ma znaczenie, mysql keszuje wyniki zapytań, jeśli baza jest dobrze zaprojektowana (normalizacja, indeksy i takie tam) to nie ma się czym martwić, nie przy niewielkim ruchu (do kilku tysięcy unikalnych wejść na dobę). Innymi słowy znaczenie ma raczej jakość tych zapytań. Ale wszystko trzeba przetestować. W poprzednim poście nie chodziło mi o radzenie tylko o zwrócenie uwagi na pewne rzeczy.

A co do pytania o funkcjonalność komponentu, jestem ciekawy co takiego daje, czego nie można zrobić samemu w miarę krótkim czasie lub przy mniejszym nakładzie finansowym.